404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Голова МЗС Німеччини: «Північний потік – 2» буде добудований до кінця. Але невідомо, коли саме
deutschlandfunk.de

Голова МЗС Німеччини Гайко Маас заявив в інтерв'ю редакційному об'єднанню Redaktionsnetzwerk Deutschland«Я припускаю, що «Північний потік – 2» буде добудований. Питання в тому, коли».

Політик наголосив, що Німеччина не критикує той факт, що США більш ніж удвічі збільшили імпорт нафти з Росії торік і тепер є другим за величиною імпортером російської важкої нафти у світі.

«США реалізують своє право на незалежну енергетичну політику. Ми теж так робимо», — підкреслив міністр.

«Північний потік-2» — проєкт магістрального газогону (у вигляді двох труб) з Росії до Німеччини через Балтійське море завдовжки 1234 км. (2468 км. за двома нитками). Довкола нього триває дипломатична боротьба. В середині грудня 2019 року будівництво призупинено через санкції США.

У січні 2020 р. аналітики припустили, що ПП-2 може залишитися недобудованим з низки причин: відсутності технічної спроможності РФ у прокладці труби, позиції Данії та необхідності узгодження перетину трубопроводу ПП-2 з іншим — «Балтійською трубою».

31 січня 2018 року Німеччина надала проєкту дозвіл на будівництво і експлуатацію у своїх водах з виходом на сушу в Лубмін. Загалом проєкт лобіюють насамперед Німеччина, Нідерланди, Франція, Австрія та Росія. Найбільш послідовно, окрім України та США, їм протистояли Польща, Данія та країни Балтії.

10 квітня 2018 р. канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що будівництво газогону «Північний потік-2» неможливе без ясності щодо транзитної ролі України. Вона зазначила, що «Північний потік-2» це не просто економічна проблема, тут є і політичний складник».

15 травня Німеччина відмовила проєкту «Північний потік-2» у звільненні від Газової директиви ЄС. Згідно з директивою, російський Газпром після завершення будівництва зможе використовувати трубопровід тільки на 50 %. Решту потужностей мають отримати інші постачальники.

Як ми писали раніше, Данія дозволила експлуатацію російського газопроводу «Північний потік-2». США тим часом створюють коаліцію проти проєкту Росії, Україна також у ній.

Між тим Єврокомісія закликає переглянути ставлення до «Північного потоку-2». Газогон — це вже не просто економіка, а ще й політика, вважає голова ЄК.

 

ЄС під «Новачком». Як на саміті у Брюсселі Європа хотіла, але не змогла відмовитися від «Північного потоку-2»