Графіті на Банковій. Суд обрав активісту Філімонову запобіжний захід
Getty Images

Лідеру руху «Гонор», одному з організаторів акції під Офісом президента 20 березня Сергію Філімонову суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту без застосування електронного браслету.

Про це повідомили юридична компанія «Міллер», яка захищає інтереси активіста в суді, і сам Філімонов на Facebook

«Суддя Константінова Каріна Едуардівна відмовилася допитувати в засіданні свідка по справі Філімонова народного депутата Ярослава Юрчишина. Останній уже перебував у приміщенні суду та готовий був засвідчити реальні дії нашого клієнта під час акції», — пише компанія..

Суддя вирішила, що допит затягуватиме розгляд справи. «Міллер» нагадала, що запобіжний захід її клієнту Філімонову в цьому ж суді не розглядався вже тиждень, бо не з'являлася сама суддя.

Як зазначає компанія, іншого свідка сторони захисту суддя так само відмовилась допитувати, оскільки не бачила підстав. Хоча ця особа була безпосереднім учасником акції, також є депутатом і стверджує, що Філімонов зупиняв насильство.

Передісторія

Увечері 20 березня на вулиці Банковій активісти провели акцію на підтримку Стерненка, якому того дня виповнилося 26 років. Мітингувальники розбили вікна Офісу президента, розписали стіни фарбою, закидали будівлю димовими шашками й підпалили двері.

У МВС заявили, що правоохоронці свідомо не втручалися в події на Банковій. Поліція спершу почала кримінальне провадження за статтею «хуліганство із застосуванням зброї», а потім і за статтею «умисне знищення або пошкодження майна».

Підозри оголошені щонайменше чотирьом особам: Філімонову, його соратнику Олексію Білковському, ветерану Владиславу Гранецькому-Стафійчуку, відомому як Влад Сорд (Змій), голові ГО «Захистимо Протасів яр» Роману Ратушному.

Пошкодження будівлі в ОП оцінили у 2 млн гривень. 22 березня фасад почали чистити від фарби.

Роману Ратушному суд обрав домашній арешт із браслетом. Але поліція видала активісту два непрацюючі браслети. Поліцейські прохали активіста телефоном: «А ви могли б перезавантажити? Бо щось воно не робе».

«Чоловіки міцної статури». Верховна Рада засудила «хуліганство» на акції біля ОП 20 березня