404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Ізраїль заперечив перевезення «підпільних вакцин» для українських політиків
Pharmaceutical Technology

Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю заперечує контрабанду чи таємне постачання вакцин від коронавірусу для «підпільної вакцинації» українських чиновників.

Раніше про таку «таємну вакцинацію» можновладців в Україні повідомило видання «Обозреватель». Його власник Михайло Бродський заявив, що питання мають вивчати «ізраїльські розслідувані».

Речник ізраїльського міністра охорони здоров'я Йоеля (Юлія) Едельштейна у розмові з BBC News виключив можливість того, що вакцини ввозили з Ізраїлю.

«Вакцини вимагають глибокого заморожування. Неможливо, щоб хтось їх непомітно транспортував», — запевнив представник міністерства. Він також додав, що наразі не планує починати офіційне розслідування через повідомлення в українській пресі.

Михайло Бродський, український бізнесмен та колишній чиновник, заявив про те, що у кінці року в Україну завезли вакцини від коронавірусу для політиків.

«Наскільки мені відомо, 29 або 30 грудня чартерним рейсом в Україну була таємно завезена партія вакцини Pfizer: швидше за все, її без розмитнення пронесли через «Зал офіційних делегацій», прикриваючись паспортом якогось депутата», — повідомив Бродський.

Він звинуватив у цьому одну з українських приватних клінік, яка нібито діяла спільно з головою парламентського комітету з охорони Михайлом Радуцьким.

Також Бродський припускає, що «таємно вакцинували» вже кількох депутатів і, «судячи з усього», прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.

За два етапи вакцинації вони, за даними бізнесмена, платять по 2,5 тис.

З якої саме країни могли ввезти вакцини, він не уточнював, але згадав про «ізраїльських розслідувачів».

«Напевно, СБУ має поцікавитися, чому в країні відбувається нелегальна вакцинація незареєстрованою вакциною. Заодно цим займуться ізраїльські розслідувачі, яким я написав відповідне звернення», — додав Бродський.

У суботу в дописі на Facebook Бродський звинуватив у підпільній вакцинації й опозиційних політиків, які, на його думку, ніяк не відреагували на «вакцинацію контрабасом».

Михайло Радуцький назвав всі закиди Бродського фейком.

А прем'єр Шмигаль доручив правоохоронцям та МОЗ перевірити інформацію про «підпільну вакцинацію».

Згодом на це відреагував і президент Зеленський — він звернувся до СБУ, яка має вивчити питання. «Якщо хтось справді додумався таємно та з порушенням закону ввезти вакцину для продажу, реакція має бути максимально жорсткою», — застеріг Зеленський у Telegram.

Пресслужба СБУ повідомила, що її слідчі 6 січня внесли в Єдиний реєстр досудового розслідування інформацію «про вчинення злочину при ввезенні та застосуванні засобів під виглядом вакцини від вірусу COVID-19».

Напередодні у ДП «Медзакупівлі» заявили, що МОЗ затягує погодження закупівлі вакцини від COVID-19. 

Chas News повідомляв, що у Польщі знаменитостей вакцинували поза чергою.  

МОЗ змінить компанію для закупки вакцин через заяви держпідприємства «Медзакупівлі»