404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Канада створить стипендію пам'яті жертв катастрофи МАУ
AFP

Канада створить стипендію пам'яті жертв катастрофи МАУ. Водночас влада країни докладе усіх зусиль, що Іран справедливо виплатив родичам загиблих компенсації.

Про це прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо розповів під час брифінгу.

«Ми продовжуємо тісно співпрацювати з нашими міжнародними партнерами, аби упевнитися в проведенні детального, прозорого та достовірного розслідування причин цієї трагедії, а також в притягненні Ірану до відповідальності. А також упевнитися, що він здійснить повні відшкодування родинам жертв, і причетні до трагедії відповідатимуть за справедливістю», — наголосив чиновник.

За його словами, стипендію створять, щоб «віддати шану студентам, викладачам та усім, пов’язаним з академічною сферою».

«Ми продовжуємо обговорювати із родичами ініціативи із вшанування, у тому числі монумент пам’яті загиблих в авіакатастрофах», — додав держслужбовець.

Трюдо запевнив, що Канада й надалі підтримуватиме родичів загиблих під час трагедій літаків рейсів МАУ PS752.

Передісторія

8 січня літак Boeing 737-800 МАУ збила іранська ракета російського виробництва невдовзі після вильоту з аеропорту Тегерана. Загинули усі, хто перебував на борту — 176 осіб. Серед загиблих — громадяни Ірану, України, Канади, Великої Британії, Німеччини, Швеції та Афганістану.

11 січня іранські війська заявили, що український Boeing вони збили випадково. Літак пролітав начебто поруч з військовим об’єктом Ірану і військові прийняли його за «ворожу ціль», а саме — за крилату ракету.

Напередодні Канада засудила запропоновану Іраном компенсацію жертвам катастрофи літака МАУ.

Раніше голова Нацбюро заявив, що Іран хотів підробити дані про збиття літака МАУ. 

Chas News повідомляв, що Іран з п’ятої спроби передав звіт щодо збитого літака МАУ. 

Україна вже досліджує планшет, знайдений на місці катастрофи літака МАУ