Російська Федерація систематично порушує повітряний простір України, втручаючись на територію нашої незалежної країни. Всі випадки незаконного перетину літаками кордону України фіксуються представниками спеціальних служб. Про це повідомляє видання «РБК-Україна».
За останні шість років, з моменту анексії Криму, російські літаки більше двохсот тисяч разів вторгалися в повітряний простір України, порушуючи її державний кордон. Це відбувалося на території півострова. Всі випадки порушення кордону ретельно фіксуються фахівцями відділу контролю повітряної обстановки розвідувально-інформаційного центру Повітряних сил ЗСУ.
«З початку 2014 року в небі Криму зафіксовано 225 тисяч випадків порушення державного кордону України», — заявив командувач ЗС ВВС Україна, генерал-полковник Сергій Дроздов.
В Росії не бачать потреби в додаткових зовнішніх ініціативах по Україні
Глава МЗС РФ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва не бачить необхідності в додаткових зовнішніх ініціативах для врегулювання ситуації на Донбасі. Про це повідомляє пресслужба МЗС Росії.
В інтерв’ю одній з газет політика запитали, що він думає про ініціативу прем’єр-міністра Хорватії Андрія Пленковича, який просуває хорватський досвід мирної реінтеграції Дунайського регіону як моделі реінтеграції Донбасу в Україну.
«Щодо ситуації на сході України вже є безальтернативна основа мирного врегулювання – узгоджений в лютому 2015 року мінський «Комплекс заходів». Цей документ був схвалений резолюцією 2202 Ради безпеки ООН і, таким чином, став частиною міжнародного права. Зараз просто необхідно виконати в повному обсязі те, про що сторони домовилися понад п’ять років тому в ході багатогодинного дипломатичного марафону. Потреби в яких-небудь додаткових зовнішніх ініціативах не бачимо», — сказав Лавров.
Як ми писали раніше, Україна продовжує відмовлятися від переговорів з представниками Російської Федерації щодо відновлення подачі прісної води на територію анексованого в 2014 році Кримського півострова. Позиція офіційного Києва з цього питання не змінилася, що підтвердив віцепрем’єрміністр Олексій Резніков.
Також президент України Володимир Зеленський зробив під час свого щорічного послання заяву щодо протистояння з Кремлем. Глава держави анонсував намір побудувати кілька нових військово-морських баз для більш ефективного захисту Чорноморського регіону. У Кремлі на це відповіли, що така ініціатива може «негативно відбитися на атмосфері стабільності» навколо анексованого Криму.