Кулеба каже про системну дезінформаційну кампанію РФ проти України
Getty Images

Росія системно поширює тези про те, що Україна готується до ескалації, а РФ діє у відповідь, запобігаючи цим намірами. Про це сказав в ефірі передачі «Свобода слова Савіка Шустера» міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Останні декілька тижнів ми спостерігаємо системну дезінформаційну кампанію Росії, яка відбувається публічними каналами, а також непублічними. Задача російських дипломатів і російської розвідки — поширювати тези про те, що це Україна готується до ескалації, Україна готується до провокацій, а Росія діє у відповідь, запобігаючи цим намірами», — сказав політик.

«Я хочу офіційно запевнити, що це фейк і жодних подібних намірів Україна не має», — додав міністр.

За словами дипломата, Україна прагне мирного врегулювання. Про це він повідомив сьогодні колегам з Великобританії та Німеччини.

Передісторія

Кулеба у п’ятницю обговорив з держсекретарем у закордонних справах і справах співдружності націй та розвитку Великої Британії Домініком Раабом дії РФ, яка здійснює й військову ескалацію на сході України та в Криму, й відчутну ескалацію дезінформації та пропаганди.

Телефонна розмова відбулася на тлі повідомлень про військове нарощування РФ поблизу українського кордону. Так, Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак під час доповіді в парламенті 30 березня заявив про нарощування Росією військ поблизу українського кордону. Вони зосереджені в окупованому Криму, а також в Ростовській, Брянській і Воронезькій області.

Раніше газета The New York Times з посиланням на власні джерела повідомляла, що Росія стягнула до кордону з Україною близько 4 тис. військових.

Чорноморський флот в окупованому Криму відпрацює наступальні дії