404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Купання в Гангу епохи коронавірусу. Індія проводить релігійні свята, незважаючи на COVID-19
Getty Images

Близько мільйона індуїстських паломників зібралися на березі річки Ганг на півночі Індії. Так почався великий релігійний фестиваль, який відбувається, незважаючи на ризик зараження COVID-19.

Найближчі тижні мільйони людей приїдуть до міста Гарідвара на обряд Кумбха-Мела. Це одне з найбільших релігійних зібрань у світі. Паломники купаються в Гангу і вірять, що священні води очистять їх від гріхів.

Чиновники оголосили про заходи для запобігання сплеску заражень COVID-19: попереднє бронювання житла, суворе соціальне дистанціювання та позначені кольором зони для купання. «Пандемія викликає занепокоєння, але ми вживаємо всіх запобіжних заходів», — сказав The Guardian один із організаторів Сіддхарт Чакрапані.

Більшість тих, хто зайшов у замерзаючу річку в четвер вранці, не носили масок, і соціальне дистанціювання було важко підтримувати. Сентіл Авоодай К Радж, старший чиновник поліції, заявив, що на фестивалі присутні тисячі силовиків і за порушення норм накладатимуть штрафи.

В Індії зафіксовано понад 10 млн випадків захворювання на COVID-19. Це друге за кількістю в світі число після США. У країні афіксовано понад 150 тис. смертей.

У суботу уряд розпочне кампанію вакцинації 300 млн людей, вона триватиме до початку серпня. Спочатку щеплення вколють працівникам охорони здоров’я, а потім людям, старшим за 50 років і тим, хто страждає на захворювання.

ЮНЕСКО визнало Кумбх Мела нематеріальною культурною спадщиною. Згідно з індуїстською міфологією, боги та демони вели війну за священний глечик із нектаром безсмертя. Краплі падали в чотирьох різних місцях, які тепер чергуються для святкування.

Цього тижня в Індії проводяться ще кілька релігійних фестивалів, зокрема «Гангасагар Мела» в Колкаті, де чиновники очікують близько 15 тис. людей.

У місті Мадурай у південному штаті Таміл-Наду проводитиме карнавал із перегонами биків, відомий як Джаллікатта. Там учасники хапаються за роги тварин, коли ті пробігають через натовпи людей.

Багато релігійних зборів у всьому світі були скасовані або обмежені через COVID-19. Лише кілька тисяч мусульман взяли участь у минулорічному хаджі, щорічному паломництві до Мекки порівняно з понад 2 млн паломників у звичайні роки.

Папа римський відслужив месу опівночі напередодні Різдва у присутності  менш ніж ста учасників замість звичайних 10 тис. Практично у всіх країнах за останні 10 місяців християни, мусульмани, євреї та представники інших конфесій згорнули або скасували заходи, присвячені релігійним святам.

Як ми писали раніше, Індія дозволила використання двох вакцин від COVID-19. Одна з них, фірми AstraZeneca, першою прибуде до України в рамках COVAX. Тож спостерігаймо за досвідом індійців.

Свято на тлі COVID-19. В Індії – новорічний фестиваль вогнів Дівалі