Латвія заборонила 16 російських телеканалів
ava.md

Національна рада Латвії з електронних ЗМІ (NEPLP) виключила 16 телеканалів зі списку тих, що ретранслюються на території країни, оскільки їх представник у країні невідомий з 1 лютого.

Латвія заборонила ретрансляцію ще 16 каналів, які транслюються російською: REN TV Baltic, NTV Mir Baltic, Karusel International, НТВ Серіал, НТВ Стиль, НТВ Право, «Кіномікс», «Наше нове кіно», «Рідне кіно», «Індійське кіно», «Кінокомедія», «Кіносерія», КВН ТВ, Кухня ТВ, Бокс ТВ, HD Life.

Про це йдеться в заяві на сайті регулятора.

«Це рішення було прийнято, тому що Рада не має інформації про вищезгаданого представника поширення програм або представників у Латвії, які могли б дати згоду від імені власників програм на поширення в Латвії, а також Рада не отримала інформацію від власника про продовження поширення в Латвії», — повідомляє відомство.

Рішення набуде чинності в опівночі 10 лютого.

Колишній правовласник SIA «TEM LV» повідомив, що з 1 лютого у нього більше немає прав на ретрансляцію цих телеканалі. Таку інформацію також надали кабельні оператори.

NEPLP звернулося до можливого нового представника з розповсюдження програм з проханням подати до Ради підтверджуючі документи про права на поширення програм у Латвії. Але він їх не надав.

Раніше кабельний оператор Латвії Tet повідомив, що припинить ретрансляцію найбільших російських телеканалів. Ретрансляція припинилася з 1 лютого. Замість перерахованих каналів глядачам запропонують інші. Компанія оголосила, що шукає канали, які можна додати в пакет.

8 лютого уряд Латвії вирішив на рік заборонити трансляцію «Росія РТР» на території країни за мову ненависті щодо України.

МЗС РФ назвало «політичним демаршем» заборону Латвії на мовлення «Росія-РТР»

Офіційний представник російського МЗС Марія Захарова назвала заборону російських телеканалів в Латвії політичним демаршем і спробою викорінити російськомовні ЗМІ і будь-яке інакомислення в країні.

Вона сказала, що гостра риторика в дискусійних програмах, таких як «60 хвилин», залишається невід'ємним елементом демократичного діалогу. Захарова підкреслила, що аналогічний контент, який розповсюджується західними масмедіа, латвійський медіарегулятор залишає без уваги.

Влада балтійських країн неодноразово перешкоджали роботі російських ЗМІ. МЗС Росії каже про «явні ознаки скоординованої лінії» цих держав. Випадки з забороною ЗМІ в країнах Балтії, як відзначали в російському міністерстві, «наочно демонструють, чого на практиці стоять демагогічні заяви про прихильність Вільнюса, Риги і Талліна принципам демократії і свободи слова».

У дипвідомстві РФ кажуть, що офіційна Рига не перший раз під «надуманими приводами» вводить заходи проти холдингу ВГТРК.

Як ми писали раніше, Росія може помститися Україні за блокування телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZIK. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що нашій державі слід підготуватися до можливого удару з боку РФ.

Під час війни нормально запроваджувати цензуру проти ворога — Андерс Ослунд