404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Лукашенко призначив Всебілоруські народні збори на 11 і 12 лютого
Белта

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Всебілоруські народні збори відбудуться 11 і 12 лютого.

Про це повідомляють Telegram-канал «Пул Первого» і «Радыё Свабода».

Всебілоруські народні збори — це загальні збори представників уряду Білорусі, керівників підприємств та представників інших галузей економіки. Традиційно проводяться кожні п'ять років перед черговими президентськими виборами. Але в 2020 році перед виборами влада їх не скликала.

7 грудня Лукашенко запропонував зробити Всебілоруські народні збори конституційним органом. На думку аналітиків, таким кроком Лукашенко може формально покинути пост президента, але залишитися головою Всебілоруських зборів.

Політик пообіцяв перерозподіл владних повноважень і «красиву демократичну схему», яку мають затвердити Всебілоруські народні збори. Його виступ цитує пресслужба президента Білорусі.

Збори, за його планом, встановлюватимуть основи функціонування РБ на п'ять років. Вони підведуть попередні підсумки й розглянуть прогноз на наступний рік, сказав чоловік, що вважає себе президентом Білорусі.

Лукашенко озвучив плани «демократичної» схеми перерозподілу повноважень на нараді про роботу економіки в 2020 році і прогноз розвитку країни на 2021 рік.

Передісторія

23 вересня Лукашенко таємно провів церемонію «інавгурації». Після цього білоруська опозиція закликала до безстрокової акції непокори Лукашенку.

Європарламент не визнав Лукашенка президентом і вимагає розслідувати отруєння Навального.

Лідер опозиції РБ Тихановська заявила, що протести у Білорусі набудуть нової, партизанської, форми.

Chas News повідомляв, що Тихановська подякувала українцям за солідарність із білорусами.

«Самі собі «ляльководи». У Білорусі активісти вийшли на марш проти Лукашенка без попереднього анонсування