Лукашенко vs народ. У Білорусі люди вийшли на марші проти режиму «президента»
Twitter Selvestor Vivat

13 грудня у Білорусі люди вийшли на акції протесту проти самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. Під час дворових маршів силовики вже затримали понад 100 осіб, розповіли у позбавленому реєстрації правозахисному центрі «Весна».

Про це повідомляє Tut.by.

Правозахисники зазначили, що більшість затримань відбулись у Мінську. Активісти сказали, що у Смолевичах затримали (їх пізніше відпустили) трьох осіб, у Бресті — одного.

Серед затриманих були й люди похилого віку. Зокрема, співробітники центру повідомили про затримання чоловіка 1936 року народження. Його відпустили, коли він відмовився йти в автозак.

Паралельно з правозахисниками списки затриманих ведуть і волонтери. У Telegram «Списки затриманих» з'явилася інформація про більш ніж 80 затриманих.

На «Марш білорусів» вийшли й містяни Києва.   

Люди вийшли на акції протесту проти режиму самопроголошного президента Білорусі Олександра Лукашенка / Nexta

Передісторія

23 вересня Олександр Лукашенко таємно провів церемонію «інавгурації». Після цього білоруська опозиція закликала до безстрокової акції непокори Лукашенку. Країни Балтії розширили санкційний список громадян Білорусі, причетних до фальсифікації виборів та придушення мирних протестів.

Європарламент не визнав Лукашенка президентом і вимагає розслідувати отруєння Навального.

Раніше Тихановська заявила, що протести у Білорусі набудуть нової, партизанської, форми.

Chas News повідомляв, що Тихановська подякувала українцям за солідарність із білорусами.

Швейцарія ввела фінансові санкції і заборону на в'їзд Лукашенку і 14-ти його поплічникам