404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Мая Санду вважає, що нема ризиків виникнення нової війни у Придністров'ї
Getty Images

Обраний президент Молдови Мая Санду вважає, що ризиків відновлення збройного конфлікту в Придністров’ї не існує. Сторони продовжать пошук мирного вирішення конфлікту в ході переговорів, заявила політик у її інтерв’ю «Радіо Свобода».

На мій погляд, немає ніяких ризиків для того, щоб відновилися військові дії. Ми будемо продовжувати шукати рішення конфлікту в братиславському форматі «п’ять плюс два» (Молдова, невизнане Придністров’я, ОБСЄ, Росія, Україна і спостерігачі від США та ЄС)

Санду бажає активізації переговорів у описаному форматі для пошуку політичної формули вирішення конфлікту. «У цьому форматі знаходили вирішення важливих питань, але не було знайдено політичне рішення. Це одна з речей, над якою ми будемо працювати», — зазначила вона.

Минулого тижня лідер невизнаного Придністров’я Вадим Красносельський констатував стагнацію в переговорах з Молдовою на всіх рівнях, включаючи міжурядовий діалог. Зустріч учасників переговорів в форматі «п’ять плюс два» останній раз проходила в жовтні минулого року в Братиславі, проте її учасники не узгодили й не підписали підсумковий документ.

30 листопада Санду виступила за виведення з Придністров’я Оперативної групи російських військ, боєприпасів і перетворення миротворчої операції в Придністров’ї в місію цивільних спостерігачів під егідою ОБСЄ.  

Заяву політика вже піддав критиці глава МЗС невизнаної республіки Придністров’я Віталій Ігнатьєв. Він нагадав, що миротворці РФ допомогли сторонам в 1992 році припинити вогонь і сісти за стіл переговорів. Також на ці заяви відреагували в Москві: уряд РФ вважає, що намір обраного президента Молдови домагатися виведення Оперативної групи російських військ з Придністров’я нібито «направлений на підрив зусиль щодо мирного врегулювання».

Як ми писали раніше, 1 грудня глава МЗС РФ Лавров заявив, як Москва відреагує на вимоги Санду про виведення миротворців з Придністров’я.

Санду запропонувала Україні врахувати досвід Молдови у Придністров’ї