В Україні вже три місяці як збільшили норми випромінювання. Як обіцяють чиновники, це дозволить покращити якість мобільного зв’язку та швидкісного інтернету.
У співпраці з Міністерством цифрової трансформації МОЗ у листопаді видало наказ «Про затвердження Зміни до Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань» з 10 мкВт/см2 до 100 мкВТ/см2.
Як повідомляє прес-офіс Мінцифри, завдяки підвищенню норм оператори:
- збільшать потужність існуючих станцій;
- покращать рівень сигналу на території, де вже є покриття;
- збільшить радіус дії базових станцій (розширять покриття);
- додаватимуть на існуючих ділянках нові діапазони, що підвищить якість зв’язку і дозволить застосовувати нові технології.
Плани міністерства прокоментував Олександр Шелест, заступник Міністра цифрової трансформації з розвитку цифрової інфраструктури: «нинішні норми все ще далекі від тих, що є у більшості країн Європи чи Америки, однак процес консультацій з їхнього підвищення тривав майже рік. Сподіваюся, що за три роки ми зможемо гармонізувати правила гри з розвиненими країнами».
Мінцифри запевняє, що випромінювання базових станцій є безпечним для здоров’я. Воно провело дослідження з вимірюванням випромінювання базових станцій разом з Українським державним центром радіочастот у липні 2020 року.
Міністерство має за мету до 2024 року забезпечити доступом до швидкісного інтернету 95% населення.
Усі в очікуванні — коли вже Сорос, Гейтс і рептилоїди побудують в нашій країні башти 5g?