МЗС України відреагувало на претензії Білорусі до українського посла в Мінську
УНІАН

26 листопада МЗС Білорусі висловило претензії послу України в Мінську Ігорю Кизиму за нібито «антибілоруських акцій» біля посольства РБ у Києві.

Про це повідомляє «РБК-Україна», посилаючись на коментар українського МЗС.

«Жодних підстав для обмеження права на мирний протест в цій ситуації не існує. Правоохоронні органи України вживають належних заходів, щоб на постійній основі, а особливо під час акцій протестів, гарантувати безпеку як учасників акцій, так і посольства Білорусі та його працівників», — кажуть у міністерстві.

У відомстві підкреслили, що Україна дотримується всіх положень Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року та гарантує безпеку іноземних дипломатичних місій на своїй території.

«Очікуємо, що білоруська сторона також з належною відповідальністю ставитиметься до своїх міжнародних зобов’язань і не допускатиме порушень дипломатичного імунітету, на кшталт безпідставних оглядів дипломатичного автомобіля посла України в Білорусі при перетині українсько-білоруського кордону», — наголосили у МЗС.

Під час Революції Гідності в Україні білоруська сторона не реагувала на провокації громадян, які під стінами посольства України в Мінську «демонстрували свою вкрай недружню позицію» до України та обраного українським народом європейського курсу. Про це відомство нагадало в інтервю виданню.

Передісторія

З серпня 2020 року біля стін посольства РБ в Україні активісти протестують проти режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. 

10 серпня під посольством Білорусі в Києві на акції протесту на підтримку білоруської опозиції затримали її учасників, зокрема експолітв’язня з Криму Олександра Кольченка.

Пізніше всіх затриманих відпустили. «Група чоловіків» порушувала правопорядок під час акції біля посольства Білорусі, кажуть в поліції. Кольченко отримав 40 годин громадських робіт за звинуваченням у «дрібному хуліганстві».

Відтоді у столиці України  протестують на підтримку протестів у Білорусі.

В жовтні українському послу в Білорусі вручили ноту про «недружній крок» України.

МЗС України відкидає звинувачення з боку Білорусі в недружніх діях.

Chas News повідомляв, що Україна ввела спецмито на сталеві прутки з Білорусі у відповідь на «дискримінацію».

Раніше Лукашенко наголосив, що Білорусь хоче неконфліктно та ефективно співпрацювати з іншими країнами.

«Одержимий дияволом». Білоруська автокефальна церква піддала анафемі Лукашенка. Повний текст