На Київщині ексректор «складав» іспити студентам-медикам на $2 млн щороку
Пресслужба Офісу генпрокурора

На Київщині колишній ректор одного з медичних вузів «допомагав» студентам складати іспит «Крок» за $3 тис. Щороку викладач заробляв близько $2 млн. Шахрайську схему викрив Офіс генпрокурора України.

Про це повідомляє пресслужба ОГУ.

Ексректор мав широке коло знайомств в Міністерстві охорони здоров'я та державній організації «Центр тестування». Разом із двома помічниками він організував схему проходження студентами-медиками зовнішнього незалежного оцінювання професійної компетентності«КРОК».

За $3 тис. студенти могли отримати сертифікат. Зловмисник пропонував викладачам та студентам-відмінникам за $500 скласти іспит замість клієнта. Шахраї змінювали фотографію у паспорті, щоб «потрібна» людина з ним йшла на іспит.

«Наразі встановлено низку епізодів складання іспиту за підробленими паспортами та понад 60 випадків неправомірного отримання сертифікатів про успішне проходження тестів…  Під час обшуків виявлено та вилучено екзаменаційні роботи підставних студентів, документацію щодо проведення іспитів, паспорти з очевидними ознаками підробки, гроші, бланки сертифікатів щодо успішного проходження іспиту, тощо», — йдеться у повідомленні відомства.

В Офісі генпрокурора хочуть повідомити про підозру трьом особам.

Chas News повідомляв, що прессекретар Зеленського виграла справу про хабар в КНУ ім. Шевченка. 

Напередодні Україна зрівнялась за рівнем корупції зі Сьєрра-Леоне та Замбією. 

Детективи НАБУ затримали керівника порту «Чорноморськ» на хабарі в $250 тис.