Утримання Зеленського у 2020 році обійшлося українцям у 30 млн грн — ЗМІ

Забезпечення діяльності президента Володимира Зеленського у 2020 року році, якщо рахувати по мінімуму, коштувало платникам податків 30,8 млн грн, без витрат на держохорону.

Про це повідомляє Bihus.Info. 

Журналісти вважають найбільшою статтею видатків на президента оплату перельотів. Це і внутрішні, й закордонні візити. У 2020 році Зеленський «налітав» на понад 22 млн грн. Один лише переліт президентського борту маршрутом Київ — Цюріх — Тель-Авів — Київ у січні 2020-го коштував 2,5 млн грн.

Автобаза Держуправління справами за рік витратила ще 4,8 млн. Ці гроші заплатили за на пальне, оплату добових та проживання працівників у відрядженнях з президентом.

Ремонт державної дачі у Конча-Заспі перед переїздом туди президентської родини обійшовся у 1 млн грн. А утримання будинку, де нині мешкає Зеленський, у 2020 році коштувало 3,4 млн грн.

Новорічний візит Зеленського до Івано-Франківської області коштував мінімум 391 тис. грн. Там, в президентській резиденції «Синьогора», гарант зустрів Новий рік. Прийом Зеленського у резиденції коштував 100 тис. грн, а переліт з Києва до Карпат – ще 138 тис. грн. А ще 153 тис. грн пішло на оплату відрядження для 15 співробітників президентської автобази. 

Також у 2020 році Зеленський два тижні лікувався у «Феофанії» від COVID-19.  За прайсом лікарні це коштувало 109 тис. грн з бюджету.

Видання зазначає, що підрахунок коштів не враховує бюджетних витрат Управління держохорони на захист президента і його родини. Цю суму неможливо підрахувати, бо інформація про охорону засекречена.

Bihus.Info пригадали загальний бюджет УДО — 1,5 млрд грн на рік. Тому вони припускають, що на охорону президентської родини витрачають десятки мільйонів гривень на рік.

Також невідомо, скільки гарант конституції у приватному порядку витратив на святкування свого дня народження. Але влаштував він його у розпал карантину, без соціальної дистанції і масок. Хоча народ Зеленський закликав оберігатися.

Зеленський очолює президентський рейтинг, другим іде Порошенко — КМІС