NASA і SpaceX перенесли на неділю запуск на МКС Crew Dragon
Elon Musk

Через наземні вітри та відновлювальні роботи NASA і SpaceX перенесли запуск пілотованої місії Crew-1 на Міжнародну космічну станцію на неділю, 15 листопада.

Про це заявив директор NASA Джеймс Брайденстайн у Twitter.

NASA та SpaceX оголосили про затримку на 24 години запланованого запуску чотирьох космонавтів на орбіту в рамках першої в США повноцінної пілотованої місії за допомогою приватного космічного корабля.

Час висадки перенесли із суботи на неділю через прогнози поривчастих наземних вітрів над Флоридою — залишків шторму Ета — які могли б поставити під загрозу зворотну посадку багаторазового підсилювача ракети Falcon 9, заявили представники НАСА.

Капсулу Crew Dragon, яку екіпаж навзав «Стійкість», призначили для запуску на неділю, 19.27, з космічного центру NASA на мисі Канаверал.

До складу екіпажу для польоту на МКС входять троє американських астронавтів: Віктор Гловер, Шеннон Уокер і командир місії Майк Хопкінс, полковник ВПС США, який буде приведений до присяги новоствореним космічним силам США на борту МКС.

Четвертим членом екіпажу є японський астронавт Соїчі Ногучі, який здійснить свій третій політ на орбіту після польоту на американському космічному човнику в 2005 році та російському космічному кораблі «Союз» у 2009 році.

Як повідомляє The Guardian, тестовий політ транспортного засобу на космічну станцію та назад з двома екіпажами на борту в серпні став першим космічним польотом астронавтів NASA, що стартував з американських земель, через дев'ять років після завершення програми Shuttle.

На початку цього тижня офіційні представники NASA сертифікували остаточний проект Crew Dragon, завершивши майже десятирічну фазу розробки SpaceX в рамках державно-приватної програми космічного агентства.

Поява Falcon 9 і Crew Dragon — ознака нової ери комерційно розроблених космічних апаратів, якими володіє і управляє приватна організація, а не NASA, і використовуються для виведення американців на орбіту.

Ілон Маск, керівник SpaceX, зазвичай відвідує гучні запуски особисто, але отримав позитивні результати на коронавірус — хоча вони й «дивні», лише два з чотирьох.

Чи контактував Маск з астронавтами, для ЗМІ незрозуміло. Але це малоймовірно, оскільки екіпаж тижнями до польоту перебував у звичайному карантині.

NASA уклала контракт з SpaceX та Boeing у 2014 році щодо розробки космічних капсул, аби замінити Shuttle та припинення залежність США від Росії для виведення американських астронавтів на орбіту. Першу випробувальну місію Boeing з капсулою Starliner компанія планує на кінець 2021 року.

Також SpaceX планує на листопад запуск корабля Starship, першу комерційну місію на МКС та ще 5 стартів. Тривають передстартові випробування восьмої модифікації SN8.

NASA відправить першу жінку на Місяць до 2024 року