Навального переводять до стаціонару лікарні
Getty Images

США попередили Росію, що якщо Навальний помре, то будуть наслідки. У Держдумі РФ на це заявили, що США виписали Навальному квиток на той світ, повідомляє РІА «Новости» з посиланням на депутата російського парламенту Руслана Бальбека.

Він назвав заяву радника президента США з нацбезпеки Саллівана «прощальним листом блогеру» і «квитком на той світ».

«Сполучені Штати на весь світ оголосили, що Навальному жити залишилося недовго, вони йому вже виписали квиток на той світ, аби лиш Росії нашкодити. А ось тепер нехай знаменитий блогер і відчує, що таке американська дружба, — як то кажуть, дружимо, поки потрібен», — сказав депутат.

Бальбек додав: впевнений, що радник Байдена фактично відправив Навальному прощального листа про те, що живим він Штатам не потрібен.

За словами депутата, він не здивується, якщо Навальний звернеться до російських слідчих органів, щоби розповісти «деякі одкровення про свою співпрацю з американцями в обмін на гарантії охорони його життя».

Навального переводять до стаціонару лікарні

Комісія лікарів прийняла рішення перевести Навального з колонії у Покрові в стаціонар обласної лікарні для засуджених у місті Володимирі. Вона знаходиться на території іншої колонії.

Про це повідомляє РІА «Новости» з посиланням на пресслужбу Управління федеральної служби виконання покарань по Володимирській області.

«Комісією лікарів було прийнято рішення про переведення О. Навального в стаціонар обласної лікарні для засуджених, що розташовується на території ВК-3 УФСВП Росії по Володимирській області, яка, в тому числі, спеціалізується на динамічному спостереженні за подібними пацієнтами»,  — пише агентство.

Воно відзначило, що на даний час «стан здоров'я Навального оцінюється як задовільний» і щодня його оглядає лікар-терапевт. Також за згодою пацієнта йому призначили вітамінну терапію.

Кремль: Навального Путін і Байден не обговорювали

Речник Кремля заявив, що не займається моніторингом стану здоров'я засуджених і не може прийняти на віру твердження про «критичний» стан Навального, повідомляє РІА «Новости». У телефонній розмові Володимир Путін і Джо Байден, за його словами, не обговорювали Навального.

МВС закликало росіян не брати участь у неузгоджених акціях протесту

Міністерство внутрішніх справ РФ закликало громадян Росії утриматися від участі в неузгоджених акціях протесту після того, як прихильники Навального анонсували загальноросійський мітинг в його підтримку.

У МВС росіян попросили не виходити на площі і вулиці, заявлені як місця проведення акцій протесту. У відомстві заявили, що в місцях масового скупчення людей зростає ризик зараження COVID-19, а також «не виключені провокації з боку деструктивно налаштованих осіб, спрямовані на порушення громадського порядку».

Будь-які агресивні дії учасників неузгоджених публічних заходів, в тому числі спроби зіткнень із правоохоронцями влада РФ розцінить як загрозу громадській безпеці.

Речник Кремля сказав РІА «Новости»: «Правоохоронці вживатимуть заходів в разі незаконних акцій 21 квітня, всім треба пам'ятати, що заклики до провокацій звучать з-за кордону».

Мосміськсуд зареєстрував позов про визнання ФБК і штабів Навального екстремістськими організаціями

У Московському міському суді зареєстрували позов прокуратури Москви про визнання екстремістськими організаціями «Фонду боротьби з корупцією», «Фонду захисту прав громадян» та громадського руху «Штаби Навального». Про це повідомляє «Медуза» із посиланням на пресслужбу Мосміськсуду.

Влада РФ включила ФБК у список «іноземних агентів» у жовтні 2019 року. У липні 2020 року ФБК змінив юридичну особу на «Фонд захисту прав громадян», але зберігся як бренд.

Прокуратура Москви 16 квітня оголосила про намір визнати організації, пов'язані з Навальним, екстремістськими.

Майже 2000 чоловік підписали звернення до «Лікарів без кордонів» з проханням допомогти Навальному

1745 чоловік поставили свої підписи під зверненням до глави міжнародної організації «Лікарі без кордонів» Крістоса Крістуса з проханням допомогти Навальному отримати необхідну медичну допомогу.

«Значення Олексія Навального для суспільного і політичного життя Росії величезне. До того ж відмова у медичній допомозі — типова ситуація в російських колоніях. Ми просимо вас втрутитися в цю жахливу ситуацію», — написали автори звернення.

The New York Times, Washington Post і інші світові ЗМІ опублікували матеріали на підтримку Навального

Редакційна рада газети The New York Times випустила звернення до президента Росії Путіна з проханням допустити до Навального лікарів, оцінити тяжкість його стану і при необхідності направити політика на інтенсивну терапію. Саме від Путіна залежить прийняття такого рішення, вважають автори звернення, хоча він, очевидно, вважав за краще б позбутися свого найефективнішого критика. Це Кремль вже намагався зробити за допомогою бойової отруйної речовини.

«Але пан Путін повинен усвідомити, що коли він дозволить Навальному загинути в колонії, це закріпить його репутацію «вбивці», як його недавно назвав президент Байден, і мстивого деспота, який піде на що завгодно, аби змусити замовчати своїх критиків», — пишуть журналісти.

9 квітня зі схожим зверненням виступила редакція Washington Post. Воно адресоване не Путіну, а владі США та інших західних країн. Журналісти закликають їх не зупинятися у санкціях, вже введених проти чиновників і організацій, замішаних у спробі отруєння Навального. Автори колонки згодні з пропозицією ввести санкції за «законом Магнітського», в тому числі заморожування активів і заборону на в'їзд, проти 35 олігархів, яких сам Навальний називав хранителями багатств Путіна. Журналісти закликають накладати обмеження на фігурантів списку і членів їх сімей до тих пір, поки ув'язненого не відпустять на свободу.

«Це виглядає як стратегія, у якої є шанс на успіх. Але якщо цього не станеться, то з таких санкцій повинні початися наслідки для Кремля, якщо він буде наполягати на реалізації свого плану уповільненого вбивства», — пише Washington Post.

На підтримку Навального у квітні висловлювалися і інші світові ЗМІ. Наприклад, кілька американських газет передрукували колонку з журналу The National Review, в якій Навального назвали «найбільш відважною людиною на Землі». Аргентинське видання La Nacion розмістило на головній сторінці банер із закликом «Свободу Навальному!». Французька газета Le Monde 16 квітня опублікувала відкритий лист, в якому 78 західних діячів культури закликали Путіна допустити до Навального лікарів. Лист підписали в тому числі режисер Джей Джей Абрамс, актори Бенедикт Камбербетч і Джуд Лоу, лідер групи Radiohead Том Йорк, художник Арт Шпігельман і п'ятеро лауреатів Нобелівської премії з літератури.

Передісторія

17 квітня лікарі Навального заявили про його критичний стан за результатами аналізів і просили негайно пустити їх до пацієнта.

Навальний, який скаржився на болі в спині і ногах, оголосив голодування 31 березня. Політик вимагає допуску незалежних лікарів і надання кваліфікованої медичної допомоги.

15 квітня його лікарі повідомили про «різко негативну» динаміку аналізів Навального, що, на їхню думку, може привести до ниркової недостатності і важких патологій серцево-судинної системи.

Соратники Навального оголосили про проведення 21 квітня загальноросійського мітингу в його підтримку.

Chas News повідомляв, що Байден назвав ситуацію з Навальним «абсолютно неприйнятною».

Очільник комітету Держдуми РФ допустив вихід Росії з ПАРЄ