«Не думаю, що Путін хоче провести свої танки вулицями Києва. Він хоче розділити Україну навпіл», — американський експерт
Getty Images

У російського лідера Володимира Путіна немає намірів окупувати усю Україну разом з Києвом. Йому буде достатньо захопити схід країни і диктувати українському уряду свої умови.

Про це в великому інтерв’ю Chas News сказав  американський політтехнолог Дейн Вотерс, який свого часу працював в адміністрації Джорджа Буша-старшого.

«Я не думаю, що Путін хоче провести свої танки вулицями Києва. Він не хоче, аби його армія вважалась окупаційною силою. Я думаю, він хоче розділити Україну навпіл. Він зайде на східну частину України під виглядом захисту російських громадян, які є такими, бо мають російські паспорти. Потім провести там референдум, на кшталт такого, як він проводив у Криму, і таким чином розколоти країну навпіл. Це економічно зруйнує Україну і зробить її більш вразливою. Тоді буде домагатися поступок з боку українського уряду — і таким чином Україна знову стане частиною Росії», — малює перспективи експерт.

На його переконання Путін переслідує зовсім не економічні цілі — він хоче увійти в історію.

«Путін хоче лишити по собі спадок. Для цього він має зробити щось значиме. Книжки з історії не пишуть про те, якою міцною стала при комусь економіка. Ти потрапиш туди, якщо зробиш щось зухвале, зміниш геополітичний курс світу. Путін хоче, аби його запам’ятали як хлопця, який забрав Крим, який забрав Україну, як хлопця, який відновив Радянський Союз», — вважає Волтерс.

Сhas News також писав, яку роль, на думку Дейна Вотерса, відіграє у цій кризі Китай.

«Путін не хоче нічого іншого, окрім України. Його неможливо умиротворити»