404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
 Аеропорт «Ужгород» повноцінно відновить роботу

Україна та Словаччина підписали угоду, яка дозволить відновити функціонування міжнародного аеропорту «Ужгород».

Про це повідомляє міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на своєму Twitter-аккаунті.

«Це були непрості переговори, але я радий, що вони завершилися позитивно. Підписана угода, завдяки якій міжнародний аеропорт «Ужгород» зможе відновити функціонування. Я вдячний  словацькій стороні за конструктивний підхід і гарну справу для наших країн і розвитку Закарпаття», — написав держслужбовець.  

Підписання угоди відбулося в рамках візиту до Словаччини президента України Володимира Зеленського. Міністр інфраструктури України Владислав Криклій підписав двосторонню угоду з Міністром транспорту та будівництва Словацької Республіки Андрієм Долежаль. Про це він сам повідомив у своєму Telegram.

«Нарешті після стількох місяців простою ми з'єднаємо Закарпатті авіаційним повідомленням з іншими регіонами і з закордоном», — написав Криклій.

Аеропорт «Ужгород» має запрацювати вже цієї осені. Про це в інтерв'ю Укрінформу заявив голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс.

«Зараз очікуємо підписання угоди між Україною та Словаччиною щодо використання спільного простору і готуємося до того, що аеропорт в Ужгороді нарешті запрацює вже цієї осені. Для того, аби він міг приймати літаки Sky Up чи МАУ, а не тільки «Мотор Січі», його необхідно дофінансувати, модернізувати і на це треба приблизно 60 млн грн. Сума порівняно невелика, її можна відшукати. Як варіант дозволити комунальному підприємству «Міжнародний аеропорт «Ужгород» Закарпатської облради взяти кредит і виступити гарантом»,  заявив Рівіс.

Міжнародний аеропорт «Ужгород» не працює з 2016 року, відколи закінчився термін міжурядової угоди України та Словаччини про спільний повітряний простір.

У грудні 2019 року керівник Украероруху Андрей Ярмак повідомляв, що для відновлення роботи аеропорту виконані практично всі умови. А вже у серпні 2020 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль і прем'єр-міністр Словаччини Ігор Матович погодили відновлення роботи аеропорту.

Злітна смуга ужгородського летовища закінчується на кордоні зі Словаччиною: літаки злітають і заходять на посадку через повітряний простір Словаччини. Зліт і посадка тут можлива тільки з боку Словацької Республіки. З іншого боку злітно-посадкової смуги зліт і посадка неможливі через сильний перепаду висот, так як там гори.

Раніше ми писали, що у Дніпрі почали будувати аеропорт за кошти бізнесмена Олександра Ярославського.

Також читайте про першу у світі посадку безпілотника поруч з комерційними рейсами.