404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Нобелівську премію з економіки вручили за винайдення нових форматів аукціонів
Пресслужба Нобелівського комітету

12 жовтня вручили премію Шведського центрального банку з економічних наук на честь Альфреда Нобеля. ЇЇ неофіційно називають Нобелівською премією з економіки. Цього року лауреатами стали Пол Р. Мілгром та Роберт Б. Вільсон. Вони отримали нагороду «за вдосконалення теорії аукціонів та винаходи нових форматів аукціонів».

Про це повідомляє пресслужба Нобелівського комітету.

Вчені пояснили, як функціонують аукціони, та чому учасники торгів поводяться певним чином. Водночас вони використали свої теоретичні відкриття та винайшли абсолютно нові формати аукціонів для продажу товарів та послуг.

Нагадуємо, 5 жовтня Харві Олтер, Майкл Хаутон та Чарльз Райс отримали Нобелівську премію з медицини та фізіології за внесок у боротьбу з вірусом гепатиту С. 6 жовтня премію з фізики отримали Роджеру Пенроузу, Райнгард Ґензелю і Андреа Ґез за дослідження чорних дір.

7 жовтня премію з хімії присудили Еммануель Шарпентье і Дженніфер Дудні за розробку методів редагування геному. А 8 жовтня лауреаткою премії з літератури стала американська поетеса Люїза Глюк. Нобелівську премію миру вручили 9 жовтня. Її отримала Всесвітня продовольча програма за боротьбу з голодом і покращення продовольчих умов в зонах конфліктів.

Українські лауреати Шнобелівської премії розповіли про серйозні експерименти і «Нобелівку»