Новий навчальний рік: чи повернуться діти до школи та яку зарплату отримуватимуть вчителі

«Ми готуємося до того, щоб із 1 вересня діти могли почати навчання в очному форматі», — написала Юлія Гришина, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій після наради з Сергієм Шкарлетом, міністром освіти і науки.

За її словами, очне навчання розпочнеться лише у тих регіонах, де дозволятиме безпекова ситуація.  

«Тому засновники навчальних закладів вже зараз працюють над тим, щоб організувати учням максимально безпечні умови, провести аудит бомбосховищ та інших укриттів, де можна буде знаходитися в разі небезпеки», — поділилась Гришина.

Також голова підкомітету зазначила, що студенти вишів, які зараз захищають країну на фронті можуть навчатися за індивідуальним графіком або взяти академвідпустку.

Не забули обговорити і питання оплати праці вчителів.

«Вчителі продовжать отримувати заробітну плату, гроші в бюджеті на це є. Освітня субвенція фінансується у повному обсязі. Щодо надбавок, які виплачуються з місцевих бюджетів — ситуація в регіонах різна. На тимчасово окупованих територіях, де на освітян здійснюється тиск, вчителі переводяться на простій з рівнем заробітної плати не менше двох третин», — написала Гришина.

Нагадаємо, що у Міносвіти пояснили, як прийматимуть дітей до першого класу під час війни. А у Харкові випускники станцювали вальс на руїнах своєї школи

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Росіяни скасували літні канікули у школах у Маріуполі, щоб деукраїнізувати дітей — радник мера