Олександр Лукашенко дав своєму сину Віктору звання генерал-майора запасу
euroradio.fm

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко надав своєму старшому сину Віктору Лукашенко військове звання генерал-майора запасу. Нині сину 45 років.

Про це повідомила пресслужба «президента» РБ.

Вона пише: «Президент Білорусі Олександр Лукашенко 1 березня підписав укази про присвоєння спеціального і військових звань. Полковникам Володимиру Куприянюку, Роману Подлинєву, Миколі Карпенкову, Дмитру Шахраєву, Андрію Павлюченку надано чергове військове звання генерал-майора. Віктору Лукашенку надано чергове військове звання генерал-майора запасу».

26 лютого Лукашенко заперечив, що збирається передавати владу своїм синам і заявив, що не тримається «посинілими руками» за владу.

Передісторія

Лукашенко перебуває при владі майже 30 років.

З серпня 2020 року в Білорусі тривають масові протести проти фальсифікації результатів президентських виборів, на яких переможцем було оголошено Лукашенка. Протестувальники вимагають проведення нових справедливих виборів, звільнення політичних в'язнів і відповідальності за побиття і катування мирних демонстрантів.

У лютому 2021 року Лукашенко заявив, що першою і головною умовою його відходу від влади є мир у країні, а другою — гарантія безпеки його прихильникам.

Напередодні Лукашенко назвав Білорусь «останньою суверенною» країною в Європі. 

Білоруський опозиціонер Світлана Тихановська вважає, що самопроголошений президент країни Лукашенко буде змушений піти протягом найближчих місяців.

«Колективне божевілля». У Білорусі силовики придумали ритуал для отримання «енергії Лукашенка» (відео)