404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Палата представників США вдруге оголосила імпічмент Трампу
Getty Images

13 січня Палата представників США вдруге оголосила імпічмент чинному очільнику Штатів Дональду Трампу. Нижня палата Конгресу звинуватила його у підбурюванні своїх прихильників до штурму Капітолію.  

Про це повідомляє CNN.

Кількість голосів достроково перевищила 218 голосів. Їх достатньо для ухвалення рішення. Імпічмент президента підтримали й десять однопартійців Трампа, представників Республіканської партії.

«Ми знаємо, що президент Сполучених Штатів підбурював до цього повстання, до цього збройного повстання проти нашої країни. Він повинен піти. Він є явною і реальною небезпекою для нації, яку ми всі любимо», — наголосила спікер Палати представників від Демократичної партії Ненсі Пелосі.

Довідка

Дональд Трамп — перший президент США, якому Палата представників оголосила імпічмент двічі. Потрібне рішення Сенату та більшість у дві третини голосів, щоб відсторонити американського лідера від посади.

У грудні 2019 року Палата представників вперше проголосувала за імпічмент Трампа. Тоді його звинуватили у зловживанні владою та перешкоджанні Конгресу через скандал із тиском на українську владу. Однак вже у лютому 2020 року прореспубліканський Сенат виправдав Трампа. Таким чином політик зберіг посаду.

Передісторія 

Після виборів у США аналітики ключових американських медіа підбили проміжні підсумки голосування. Вони оголосили про впевнену перемогу Байдена у Пенсильванії та інших ключових штатах.

Ексвіцепрезидент набрав 306 голосів виборщиків, Трамп — 232. 20 січня Байден складе присягу президента та стане 46-м американським лідером. Трамп відмовляється визнати свою поразку і називає вибори сфальсифікованими.

Chas News повідомляв, що Конгрес США офіційно затвердив перемогу Байдена і Харріс на президентських виборах.

Трамп КАПСОМ закликав американців не вдаватися до насильства