Пандемія коронавірусу закінчиться на початку 2022 року, припускає чиновник ВООЗ
Hans Kluge

Пандемія коронавірусу закінчиться на початку 2022 року, вважає глава Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Ханс Клюге. Про це повідомляє УНН із посиланням на його інтерв'ю данському телеканалу DR.

«Найгірший сценарій позаду. Ми знаємо про вірус більше в порівнянні з 2020 роком, коли вірус тільки почав поширюватися», — сказав Клюге.

На думку Клюге, вірус продовжить своє поширення, однак необхідності у всіх обмеженнях вже не буде. При цьому він зазначив, що це ймовірний розвиток подій, але точний результат визначити поки не можна.

Що стосується нових мутацій коронавірусу, це нормальний процес, оскільки вірус намагається адаптуватися до людини, вказав представник організації. За його словами, ВООЗ уважно стежить за ефективністю вакцин проти COVID-19 через нові типи вірусу. При цьому він зазначив, що вакцини можуть змінити для боротьби з новими мутаціями, якщо це необхідно, і їх не потрібно створювати з нуля.

COVID-19 у Європі та світі

На сайті ВООЗ Клюге пише, що близько 40 країн європейського регіону розпочали щеплення проти COVID-19. Тим не менше, у 30 країнах, які надали дані, лише 1,8% населення отримало повну серію вакцин.

«Вакцини, безумовно, змінюють гру, але оскільки (їхня) пропозиція обмежена, нашими найефективнішими інструментами залишаються заходи охорони здоров'я та соціальні заходи», — підсумовує чиновник.

За даними ВООЗ, кількість заражених коронавірусом у світі перевищила 111,1 млн осіб, з них 2,46 млн померли.

Вакцинація в Україні

В Україну 23 лютого прибула перша партія вакцин від коронавірусу. Вантажний літак рейсу Стамбул — Київ авіакомпанії Turkish Cargo сів в аеропорту в Україні об 11:07. Вакцина летіла з Індії із зупинкою у Стамбулі.

21 лютого 2021 року міністр охорони здоров’я Максим Степанов проконтролював відвантаження першої партії в 500 тис. вакцин AstraZeneca (CoviShield) з заводу-виробника в індійському місті Пуне.

МОЗ обіцяє, що після розмитнення їх відразу розвезуть по регіонах для запуску кампанії вакцинації в країні.

22 лютого в Україні зареєстрували вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) проти COVID-19, що виробляється в Індії.

AstraZeneca зменшить поставки вакцини в ЄС наполовину