В Україні зареєстрували вакцину AstraZeneca від COVID-19 для екстреного застосування

Міністерство охорони здоров’я 22 лютого зареєструвало вакцину Oxford/AstraZeneca від COVID-19 для екстреного медичного застосування.

Йдеться про версію вакцини Covishield, яку виробляє Інститут сироватки крові в Індії, повідомляють у міністерстві.

«Вакцина Oxford/AstraZeneca, що виробляється на потужностях Serum Institute (Індія), має локальну (торговельну) назву Covishield. Відповідно, вакцина Covishield, яка сьогодні прибуває до України, офіційно зареєстрована»,  — зазначають у МОЗ.

Усього існує дві версії вакцини AstraZeneca.

Різниця між версіями препарату — у місці виробництва. Вакцину виробляють одразу дві організації: компанія AstraZeneca-SKBio у Південній Кореї та Інститут сироватки крові в Індії.

Це перша вакцина, яка має потрапити в Україну. Поставку очікують вже 23 лютого.

МОЗ чекає першу вакцину проти COVID-19 «у найближчу годину»

Міністерство охорони здоров'я очікує отримати першу партію вакцин проти коронавірусу з Індії до 10:30 ранку.

Заступник міністра охорони здоров'я з питань цифрової трансформації Ярослав Кучер на брифінгу в МОЗ вранці 23 лютого сказав: «у найближчу годину ми очікуємо на прибуття рейсу в аеропорт з вакциною». Про це повідомляє УП.

21 лютого в Індії відвантажили перші 500 тисяч доз вакцини AstraZeneca для України. Після прибуття їх розподілять між регіонами. Цих доз вистачить на щеплення проти COVID 250 тисяч осіб.

Oxford/AstraZeneca (Covishield) подали на реєстрацію до Державного експертного центру Міністерства охорони здоров'я 15 лютого. В Україні діє закон, який спрощує процедуру реєстрації вакцин від COVID-19 та скорочує її до п’яти робочих днів.

Україна отримала інформацію від COVAX про постачання від 2,2 до 3,7 млн доз вакцин Oxford/AstraZeneca у І–ІІ кварталі 2021 року.

Крім того, вакцина буде закуплена за державні кошти напряму у виробників.

Протягом першого півріччя Україна може отримати від 2,2 до 3,7 млн доз препарату AstraZeneca/Oxford у межах глобальної ініціативи COVAX.

Вакцина розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca.

Препарат у двох версіях вже схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я для екстреного застосування, також дозвіл на її використання дали Велика Британія, Бразилія, Європейський Союз та Індія.

Ефективність вакцини AstraZeneca коливається від 62% до 90% залежно від дозування.

Це вакцина з використанням вірусних векторів на основі аденовірусу, що спричиняє застуду в шимпанзе. Вона містить генетичний матеріал коронавірусу, який допомагає імунній системі розпізнавати вірус.

Україна також уклала додаткові прямі контракти на постачання вакцин від COVID-19, які розроблені за участю компаній AstraZeneca (Британія/Швеція) та NovaVax (США) і виробляються на потужностях Serum Institute (Індія).

Вакцини AstraZeneca коштували Україні вдвічі дорожче, ніж країнам Європи