Пандемія може тривати сім років при нинішніх темпах вакцинації, підрахувало Bloomberg

Аби вакцинувати всіх так, щоб закінчилася пандемія, лікарям світу може знадобитися сім років при нинішніх темпах щеплень.

Американське видання Bloomberg оприлюднило прогноз, коли життя повернеться в звичне русло, на підставі математичного підрахунку охоплення щепленнями.

Оскільки доступні на сьогодні вакцини вимагають двох доз для повної вакцинації, розрахунки ґрунтуються на двох дозах на людину (але без розрізнення першої та другої доз, бо ці дані не скрізь доступні).

За даними Bloomberg, понад 119 млн доз вакцин уже ввели в 67 країнах. Останній показник становив приблизно 4,54 млн доз на день.

У США вкололи 36,7 млн доз — і вже більше американців отримали принаймні одну дозу, ніж дали позитивний результат на вірус із початку пандемії. За останній тиждень у Штатах вводили в середньому 1,34 млн доз на день.

Американські вчені припустили: для того, щоб ситуація повернулася в нормальне русло, потрібно від 70% до 85% охоплення населення вакцинами. Звіт Bloomberg Vaccine Tracker показує, що деякі країни домагаються більш швидкого прогресу, ніж інші, націлюючись на 75% охоплення вакциною двома дозами.

Ізраїль, країна з найвищим рівнем вакцинації в світі, досягне 75% охоплення всього за два місяці. США можуть встигнути з масовою вакцинацією до 2022 року (хоча Північна Дакота може впоратися на шість місяців раніше за Техас).

Оскільки вакцинація йде швидше в багатших західних країнах, ніж у решті земної кулі, при нинішніх темпах світові знадобиться на вакцинацію 75% населення 7 років.

Але на цю цифру можуть вплинути різні обставини.

Наприклад, у Канаді через збої в постачаннях вакцин темп вакцинації впав. Нині розрахунки показують, що для досягнення 75% охоплення потрібно понад 10 років. Однак кількість щеплень буде зростати і прогноз також зміниться.

Вакцинація може прискоритися і з появою більшої кількості вакцин. Деякі з найбільших світових центрів із виробництва вакцин в Індії та Мексиці лише починають свою роботу.

Країни уклали контракти на понад 8,5 млрд доз вакцини в рамках більше ста угод, які відслідковує Bloomberg. Лише третина країн почали кампанії вакцинації.

Вчені сподіваються на вироблення колективного імунітету завдяки широкій вакцинації. При цьому в науковому співтоваристві дискутують про те, при якому охопленні щепленнями він досягається.

Щеплення від COVID-19 будуть по заявках. Запити подаватимуть роботодавці і люди із «соціальних категорій»