Парламент Словаччини підтримав план Фіцо припинити військову допомогу Україні — Reuters

У вівторок, 21 листопада парламент Словаччини затвердив уряд прем’єр-міністра Роберта Фіцо та підтримав програму політики, яка передбачає припинення державної військової допомоги Україні.

Про це повідомляє Reuters.

Як відомо, Фіцо переміг на виборах у вересні 2023 року, і 25 жовтня президент Зузана Чапутова вчетверте призначила його прем’єр-міністром.

Програма обіцяє спеціальний податок на банківський прибуток та заходи щодо зниження відсоткових ставок за іпотечними кредитами. Спеціальні збори встановлять для надприбутків в інших невказаних секторах.

План також містить передвиборчу обіцянку Фіцо припинити офіційну військову допомогу Словаччини Україні та домагатися припинення військових дій, визнаючи міжнародні кордони України.

Словаччина опиратиметься скасуванню права вето держав-членів ЄС або переходу до голосування більшістю в більшій кількості сфер.

Опозиція проголосувала проти програми, посилаючись на нападки Фіцо на незалежні ЗМІ та звільнення високопоставлених поліцейських, які розслідували дії членів нової правлячої коаліції щодо хабарництва.

Нагадаємо, 8 листопада уряд Словаччини не схвалив 14-й пакет військової допомоги Україні на €40,3 млн. Загалом Словаччина надала Україні 13 пакетів військової допомоги на суму €671 млн. Словацький міністр Фіцо повідомив Єврокомісії, що не надаватиме Україні військової допомоги.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Словацькі перевізники заблокували один із пунктів пропуску на кордоні з Україною