404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Переговори між Лондоном і Брюсселем зайшли у глухий кут щодо угоди за місяць до Brexit

Торгові переговори між Лондоном і Брюсселем перебувають у глухому куті в питаннях рибальства, правил управління та вирішення суперечок. Настав останній місяць очікування Brexit. Британія вважає, що Європейський Союз вимагає забагато.

Про це заявив міністр кабінету міністрів Майкл Гоув, повідомляє Reuters.

«ЄС, як і раніше, хоче брати на себе левову частку рибальства в наших водах — що просто несправедливо, враховуючи, що ми залишаємо ЄС», — сказав Гоув.

Сторони намагаються домовитися про торговельну угоду, щоб уникнути кризи, коли Британія остаточно вийде з ЄС через чотири тижні.

«ЄС, як і раніше, хоче, щоб ми були прив'язані до їхнього способу ведення справ. Євросоюз зараз залишає за собою право в разі виникнення будь-яких суперечок накласти на нас деякі дійсно жорсткі обмеження, і ми не думаємо, що це справедливо», — зазначив міністр.

Чиновники Євросоюзу раніше заявляли, що не очікують укладення угоди з Лондоном до саміту лідерів 10 грудня. Торгова угода має бути затверджена парламентом Британії і Європарламентом.

Раніше ЗМІ повідомили, що головний переговірник ЄС по Brexit Мішель Барньє зробив Британії пропозицію, яка включатиме в себе повернення від 15% до 18% вартості рибних запасів, виловлених в даний час флотами ЄС в британських водах.

Хоча до завершення перехідного періоду й фінального виходу Британії з союзу залишається чотири тижні, у Брюсселі та Лондоні не мають впевненості в тому, що вони зможуть досягти домовленості.

Питання доступу до фінансового ринку

Лорд-мер, колишній інвестиційний банкір Merrill Lynch Вільям Рассел заявив в інтерв'ю Bloomberg News, що будь-який прогрес у торгових переговорах для автоперевізників та риболовецьких траулерів відкриє окремі дискусії про те, чи може фінансова галузь продовжувати бізнес для клієнтів із ЄС.

Питання доступу до фінансового ринку залишалося поза переговорами про угоду про вільну торгівлю, яка прийде на зміну праву Великобританії на членство в ЄС з 31 грудня. Поки ці переговори не закінчаться, фінансова галузь не бачить великих шансів на те, що політики Брюсселя полегшать транскордонний бізнес — крок, який вже зробили їхні британські колеги.

Великі фінансові фірми не мали іншого вибору, крім як активувати плани на випадок надзвичайної ситуації — розриву торгових умов наприкінці року. Лондонська фондова біржа Group Plc та Cboe Global Markets Inc. відкрили підрозділи всередині ЄС, щоб впоратися з величезним сплеском торгів із європейськими фірмами, яким може бути заборонено торгувати в Лондоні. Тим часом такі великі банки, як JPMorgan Chase & Co. та Goldman Sachs Group Inc., планують перенести в ЄС сотні мільярдів фунтів стерлінгів разом із сотнями робочих місць.

Рассел, який обіймав посаду прессекретаря фінансів Лондона, сказав, що підтримка сектору повинна була бути більшим пріоритетом під час переговорів про Brexit.

Утім, за десять років і Brexit, і COVID-19 стануть «блискавками» на тлі історії, за словами Рассела. Врешті-решт, за його словами, «Сіті» відносилося й після Великої пожежі в Лондоні в 1666 році, й дерегулювання після Великого вибуху в 1980-х роках, і зараз розвиває такі сфери, як «зелене» фінансування та фінтех.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що деякі з 27 країн-членів ЄС заявляють про нетерплячку.

Ірландський прем'єр-міністр Майкл Мартін заявив, що угода може бути укладена цього тижня. Він сказав Irish Times: «Зараз ми справді в кінці гри, якщо на цьому тижні буде укладена угода».

Протягом листопада ЄС та Великобританія затягували торговельні переговори щодо Brexit.

Тим часом Різдво, коронавірус та страх перед Brexit ставлять склади Європи на межу наповнення.

Великобританія критикує торгову політику США та ЄС