404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Представниця корінних народів вперше в історії США буде призначена в адміністрацію
Jamie Henn

Обраний президент Джо Байден номінував на посаду керівника Департаменту внутрішніх справ конгресвумен Деб Хааланд, представницю корінних народів США.

Як пише Washington Post та DPA, про призначення оголосили у перехідній команді Байдена, представляючи членів «кліматичної команди» обраного президента.

Якщо її затвердить на цій посаді Сенат, Хааланд, що належить до племені Лагуна Пуебло, стане першою в адміністрації представницею корінних народів. ЗМІ називають це призначення «переламним історичним моментом» у відносинах уряду США з корінними народами. 

Хааланд наразі є віцепрезидентом комітету Палати представників з природних ресурсів. У команді обраного президента її називають «держслужбовцем, що ламає бар’єри і яка усю свою кар’єру присвятила боротьбі за родини — у тому числі корінних народів, сільські громади та «кольорові» громади».

Її пріоритетами на посаді буде захист клімату, збереження земель та чистої води, перехід до «чистої» енергетики.

«Такі, як я, ніколи не були секретарями в адміністрації або на чолі Департаменту внутрішніх справ. Я рішуче стоятиму за інтереси нас усіх, нашої планети і наших захищених земель», — написала Деб Хааланд після оголошення.

Департамент, який вона очолить в адміністрації у разі затвердження на посаді, відповідає за управління землями федеральної власності, у тому числі й щодо природних ресурсів. 

У сферу його відповідальності входять також питання корінних народів США — близько 1,9 млн осіб.

Хааланд стала однією з двох перших корінних американок, які були обрані до Конгресу у 2018 році.

Передісторія

Після виборів у США аналітики ключових американських медіа підбили проміжні підсумки голосування. Вони оголосили про впевнену перемогу Байдена у Пенсильванії та інших ключових штатах.

Ексвіцепрезидент набрав 306 голосів виборщиків, Трамп — 232. 20 січня Байден складе присягу президента та стане 46-м американським лідером. Трамп відмовляється визнати свою поразку і називає вибори сфальсифікованими.

Chas News повідомляв, що Байден і Харріс отримали звання «Людина року» за версією журналу Time.

Напередодні Байден оголосив кандидата на посаду міністра оборони.

Раніше Мін'юст США запросив інформацію про діяльність сина Байдена в Україні.

«Повинні розпустити». Клінтон закликала скасувати Колегію виборщиків у США