Президент подав законопроєкт про відтермінування касових апаратів для ФОП

Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної ради законопроєкт щодо відтермінування запровадження реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Їх ще називають «касові апарати для ФОП».

Відповідний законопроєкт №4439 зареєстрований у парламенті.

Автор законопроєкту пропонує відтермінувати з 1 квітня 2021 року до 1 січня 2022 року обов’язкове застосування РРО для ФОП, які є платниками єдиного податку ІІ — ІV груп, доходи яких не перевищують граничний обсяг доходів для I групи.

Також президент пропонує скасувати штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО.

Як зазначає президент у пояснювальній записці до проекту, через запровадження карантинних обмежень на тлі COVID-19 необхідно відтермінувати й уточнити окремі положення законів про впровадження РРО.

Окрім цього, у законопроєкт глава держави вніс низку інших пропозицій, серед яких:

  • визначити граничний обсяг доходів для використання спрощеної системи сплати Єдиного податку;
  • виключити норми компенсації частини суми від санкцій «продавця» покупцям через порушення порядку проведення розрахункових операцій частини суми;
  • скасувати штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО;
  • продовжити на рік (до 1 січня 2022 року) застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення вимог закону щодо використання РРО (крім «ризикових» сфер);
  • запровадити поняття «дистанційні послуги» та передбачити незастосування РРО під час їхнього надання, якщо розрахунки йдуть через банківські системи.

4 листопада Рада відправила на повторне читання законопроєкт про касові апарати для «спрощенців».

Нагадаємо, 17 листопада Рада провалила голосування за законопроєкт відтермінування касових апаратів для ФОП до 1 січня 2022 року для платників єдиного податку 2-4 груп, за винятком ризикових галузей.

Як ми писали раніше, у податковій підрахували, скільки програмних РРО вже є у них на обліку  із серпня три тисячі підприємців зареєстрували 53 тисячі «касових апаратів у смартфоні».

Держбюджет, касові апарати для ФОП і ринок землі. Уманський під Радою розповів, що не так з економікою України