Профспілка, близька до Коломойського, через суд заблокувала конкурс на голову правління «Приватбанку»
Getty Images

Первинна профспілкова організація працівників «Приватбанку» заблокувала закритий конкурс на посаду голови правління цього держбанку, повідомляє «НВ Бізнес».

Господарський суд Києва під головуванням Ігоря Курдельчука розглянув позов первинної профспілкової організації «Приватбанку». 4 лютого він ухвалив рішення заборонити цьому держбанку і Кабміну проводити конкурс з відбору нового голови правління замість Петра Крумханзла.

Про це стало відомо з постанови, яку опублікувало видання.

«Приватбанк» подасть апеляцію на рішення суду.

Аргументація банку

Пресслужба банку повідомляє, що згідно з законодавством призначення голови правління є виключною компетенцією Наглядової ради.

«Призначення відбувається на конкурсній основі, що є обов’язковою умовою функціонування системи корпоративного управління, зафіксованою в Основах стратегічного реформування державного банківського сектора і відповідних нормах законодавства», — зазначає банк у повідомленні.

«Приватбанк» назвав позов профспілки черговою спробою дестабілізації роботи банку. Діяльність спілки у банку назвали «поданням численних і необґрунтованих позовів до судів і заяв в правоохоронні органи про вчинення злочинів на кшталт звинувачення топменеджерів банку в шпигунстві».

Держбанк вважає, що профспілка прагне перешкодити роботі банку і заважає керівництву «Привату» виконувати свої обов’язки.

Чому потрібен конкурс

23 січня закінчився строк дії контракту з головою правління «Приватбанку» Петром Крумханзлом. У зв’язку з цим банк повинен провести конкурсний відбір нового голови правління.

До нового призначення в. о. голови правління працює Ганна Самаріна.

Крумханзл очолював банк протягом останніх трьох років, з 2018 року.

Наглядова рада «Приватбанку» найняла рекрутингову компанію Egon Zehnder для пошуку кандидата на посаду голови правління, при цьому у банку вирішили провести конкурс у закритому режимі.

Вже друга заява профспілки до суду

Як повідомляє пресслужба банку, постанову про забезпечення позову суд затвердив у відповідь на другу заяву з боку профспілки, тоді як першу він відхилив 18 лютого. Тоді профспілка «Приватбанку» вимагала заборонити банку й Кабміну вчиняти дії на проведення закритого конкурсу на посаду голови правління банку.

Нині Госпсуд Києва задовольнив позовну заяву профспілки, яка вимагає скасувати конкурс в цілому.

Про профспілку

Як повідомляв «НВ Бізнес», профспілка створена Максимом Шевченком, що відповідає в «Приватбанку» за повернення боргів.

Організація подала позови до судів у Дніпрі, а потім у Києві. Вона критикує голову правління «Приватбанку» Крумханзла й нинішню наглядову раду банку на чолі з Шерон Іскі. Дії цієї профспілки, на думку НВ, інформаційно підтримуються наближеним до Коломойського нардепом Олександром Дубинським.

За даними видання, юридичні послуги профспілці надає місцева дніпропетровська юркомпанія Sherman. Олігарх намагається змінити керівництво «Приватбанку», щоб закрити ініційовані проти нього судові процеси.

Зараз профспілка ініціювала близько 40 судових справ проти менеджменту «Приватбанку».

Згідно з даними НБУ, «Приватбанк» на 1 січня 2021 року за розміром загальних активів посідав перше місце (568 млрд 244 млн грн) серед 73 банків, що діяли в країні.

Уряд України 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про націоналізацію «Приватбанку» та влив у його капітал понад 155 млрд грн.

Довідка

У листопаді 2019 року генпрокурор Руслан Рябошапка передав у НАБУ справу про виведення багатомільярдних коштів з «Приватбанку» до його націоналізації. Слідчі розслідують, як керівництво банку за змовою з ексвласниками Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим завдали державі шкоди на 116,8 млрд грн.

У грудні директор НАБУ Артем Ситник заявив, що Коломойський через підконтрольних йому нардепів намагається вплинути на розслідування справи «Приватбанку».

Як ми писали раніше, на початку 2021 року активізувалися розслідування навколо державного банку.

2 січня 2020 року Госпсуд Києва відкрив провадження за позовами низки екстопменеджерів та ексакціонерів «Приватбанку» про визнання недійсними договорів про придбання акцій, які були укладені в грудні 2016 року під час націоналізації банку. Серед позивачів є й Яценко, який володів міноритарним пакетом акцій фінустанови розміром 0,3%.

Підозрюваний у привласненні майна перший ексзаступник голови правління «Приватбанку» Володимир Яценко вийшов під заставу. За нього внесли 52 млн 210 тис. грн.

Chas News повідомляв, що «Приватбанк» судиться з банком в Ізраїлі через Коломойського та Боголюбова.

Раніше Верховний Суд не застосував «антиколомойський закон» у справі Суркісів та Приватбанку.

Напередодні офшорні компанії братів Суркісів виграли у «Приватбанку» суд на $350 млн.

Офіс генпрокурора повідомив про підозру ексголові правління «Приватбанку» Дубілету