Рада безпеки ООН засудила Росію за визнання «ДНР» та «ЛНР», а США пообіцяли РФ санкції

На екстренному засіданні Ради безпеки ООН учасники засудили Росію за визнання незалежними її утворень «ДНР» та «ЛНР».

Росію засудили за кричуще порушення міжнародного права, агресію проти України та порушення її територіальної цілісності.

Країни виступили за виведення російських військ з окупованих територій.

Реакція партнерів України

Розмарі Дікарло, заступниця генсекретаря ООН, прямо звинуватила РФ у порушенні суверенітету України.

Лінда Томас-Грінфілд, постійна представниця США заявила, що Росія намагається створити привід для вторгнення в Україну.

За її словами, Володимир Путін «розірвав на шматки» Мінські угоди та висунув територіальні претензії всім країнам, які 100 років тому входили до Російської імперії. Дії Володимира Путіна є спробою створити привід для подальшої агресії. Вона пообіцяла санкції Росії та її псевдореспублікам. 

Джо Байден, президент США, вже підписав указ про запровадження санкцій. Їх оголосять у вівторок, 22 лютого.

Обмеження передбачають заборону інвестицій і фінансової діяльності в ОРДЛО з боку США, ввезення у Штати «товарів, послуг і технологій» із окупованих територій, а також блокування активів фізичних та юридичних осіб, які вели економічну діяльність на окупованому Донбасі або співпрацювали з ватажками бойовиків.

Реакція України

Сергій Кислиця, представник України в ООН, заявив, що Росія негайно має повернутися за стіл переговорів.

«Ми на своїй землі. Ми нічого і нікого не боїмося. Ми нікому нічого не віддамо. Ми вимагаємо від Росії скасувати рішення про визнання і повернутися за стіл переговорів. Ми засуджуємо наказ про введення додаткових російських окупаційних військ на територію України», — заявив дипломат.

Кислиця попросив про скликання саміту Будапештського меморандуму, а ООН — сформувати рекомендації щодо мирного вирішення конфлікту. Росію він закликав вивести війська з окупованих територій.

І зауважив, що текст визнання Росією окупованих територій Донбасу скопійовано з тексту визнання Росією окупованих територій Грузії у 2008 році.

За його словами, відкритим залишається питання: хто із членів ООН стане наступною жертвою Росії.

Відповідь РФ

Василь Небензя, представник Росії сказав, що світова спільнота має сконцентруватися на тому, як уникнути війни на Донбасі та змусити Україну «припинити обстріл» Донецька та Луганська. Він вважає, що Київ має виконувати Мінські угоди, які залишаються актуальними.

«Із деяких заяв сьогодні стає зрозуміло, що наші колеги готові поховати Мінські угоди. Але я хочу нагадати вам, що коли Мінські угоди були укладені, «ЛНР» і «ДНР» уже проголосили свою незалежність. Факт того, що Росія сьогодні визнала це, не змінює сторін у Мінських угодах, оскільки Росія не є стороною Мінських угод», — заявив Небензя.

Вночі 22 лютого, Володимир Зеленський звернувся до українців через визнання Путіним «ЛНР» та «ДНР».

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини та публікує дивовижні історії. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Путін доручив Міноборони РФ «встановити мир» на окупованій території Донбасу — документ