Реформи в Україні гальмує широко поширена корупція, констатує Єврокомісія
Кабінет міністрів України

Україна досягла певних успіхів у реформах, однак повсюдна корупція продовжує гальмувати цей процес. Про це сказав Високий представник ЄС Жозеп Боррел. Цю заяву від його імені в Європарламенті оголосив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс на обговоренні проміжного звіту про виконання Україною угоди про асоціацію з ЄС.

 «Я поділяю вашу (доповідача Мікаеля Галера — Прим. ред.) оцінку про те, що, «попри помітний прогрес, широко поширена корупція продовжує гальмувати процес реформ в Україні». Її ключові інститути повинні мати сильне і незалежне керівництво і мати можливість виконувати  свою роботу без політичного, економічного або іншого втручання», — цитує політика «Інтерфакс-Україна».

Домбровскіс наголосив, що життєво важливо, щоб Національне антикорупційне бюро було повністю незалежним. У ЄС вважають, що за минулі роки Бюро показало свою ефективність і принесло відчутні результати.

Боротьбу з корупцією політики союзу назвали ключовою умовою макрофінансової підтримки ЄС. Домбровскіс нагадав, що ЄС виділяє Україні нову макрофінансову допомогу на €1,2 млрд для пом'якшення наслідків пандемії, і половина цієї суми була виділена ще на початку грудня 2020 року.

Втручання Росії, на думку Єврокомісії, направлене на дестабілізацію, поділ і ослаблення України. Як кращу відповідь Домбровскіс назвав «залишатися єдиним цілим і продовжувати працювати для процвітання і стабільності, які є результатом розумної економічної політики».

Ми настійно закликаємо всі політичні фракції, орієнтовані на реформи, зібратися разом і дати чіткий сигнал про рішучість України зробити свій шлях реформ незворотнім. Це буде одне з основних послань, які я передам завтра Шмигалю

Домбровскіс також зазначив, що у звіті сказано про те, що «від контрабанди виграють тільки злочинці й олігархи».

Крім того, в ЄС висловили переконання щодо того, що «останні події в сфері верховенства права та боротьби з корупцією показують, що всеосяжна реформа судової системи давно назріла».

«Те, що по ній потрібно зробити, давно і чітко відомо: потрібно просто пройти по дорожній карті Венеціанської комісії та Великої сімки, а також врахувати поради делегації Євросоюзу. ЄС готовий підтримати Україну в цьому», — сказав віцепрезидент Єврокомісії.

Домбровскіс у середу зустрінеться в Брюсселі з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем, а 11 лютого відбудеться засідання Ради асоціації Україна-ЄС.

25 січня посли країн «Групи семи» на прохання української сторони оприлюднили поради щодо кроків для зміцнення антикорупційних інституцій і реформування судової влади. Рекомендації були опубліковані у відповідь на проблеми, спричинені рішенням Конституційного суду України у жовтні та до цього, які, на думку послів, стали серйозною загрозою демократичному розвитку країни.

Минулого року президент Володимир Зеленський під час свого виступу на Мюнхенській конференції з питань безпеки попросив більше не називати Україну корумпованою державою, «бо це вже не так».

Chas News повідомляв, що 27 жовтня Конституційний Суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. На це у ЄС заявили, що через рішення КСУ Європейський Союз може призупинити безвіз для України. 

У КСУ не можуть сплатити «комуналку» і зарплати через недопуск Тупицького