27 жовтня Конституційний суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.
Про це повідомляють інсайдери «РБК-Україна» та «Інтерфакс-Україна».
«На закритій частині засідання було ухвалено рішення, яке набирає законної сили. Певні положення визнані неконституційним», — передає «Інтерфакс-Україна».
Водночас співрозмовник агентства не уточнив, про що саме йдеться в рішенні і які саме положення антикорупційного законодавства КС визнав неконституційними.
Джерело «РБК-Україна» у суді зазначило, що «сьогодні Велика палата суду винесла рішення про неконституційність ст. 366-1 Кримінального кодексу».
Ця стаття вводила кримінальну відповідальність чиновників і суддів за недостовірне декларування майна.
«З кричущими порушеннями»
Представниця ВР в КС Ольга Совгиря заявила, що рішення щодо антикорупційного законодавства ухвалили з «кричущими процесуальними порушеннями».
«У зв'язку з сьогоднішнім рішенням КСУ щодо антикорупційного законодавства України ризикує бути втягнутою в грандіозний міжнародний скандал», — написала Совгиря на своїй Facebook-сторінці.
На жаль, у зв'язку із сьогоднішнім рішенням КСУ щодо антикорупційного законодавства Україна ризикує бути втягнутою в...
Posted by Ольга Совгиря on Tuesday, October 27, 2020
В інтерв’ю «РБК-Україна» представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що рішення суду загрожує євроінтеграції України.
Журналіст видання спитав Веніславського про можливу загрозу від рішень суду для євроінтеграції України та для безвізового режиму зокрема. Представник президента в КС наголосив, що «якщо дії КСУ будуть продовжуватися в тому ж річище, то не можна виключати негативних наслідків».
Chas News повідомляв, що Верховний Суд не застосував «антиколомойський закон» у справі Суркісів та Приватбанку.
Раніше ми виокремили та занотували головні зміни у роботі розвідувальних органів після ухвалення закону «Про розвідку».