Рік роботи «народного супутника». У ГУР розповіли про роль космічного апарата у війні
ICEYE

20 вересня виповнився рік з того часу, як так званий «народний супутник» ICEYE почав працювати на потреби української розвідки.

Про це повідомляє ГУР.

«Упродовж цього року «народний супутник» приніс безліч користі  у нашій боротьбі за свободу ― його можливості дозволяють нам щодня отримувати критично важливі для бойових операцій розвідувальні дані та спалювати тонни ворожої смертоносної техніки», — пояснили у розвідці.

З'ясувалось, що ICEYE відіграв дуже важливу роль в атаці на Севастопольську бухту 13 вересня 2023 року, коли вдалось знищити російський десантний корабель «Мінськ» і підводний човен «Ростов-на-Дону». 

«Висловлюємо глибоку вдячність усім громадянам та волонтерам, які долучились до збору фонду Сергія Притули і Ігоря Лаченкова, та забезпечили українським розвідникам чудову видимість з космосу!», — підсумували в ГУР.

Нагадаємо, минулого року в межах проєкту «Народний Байрактар» фонд Сергія Притули зібрав 600 млн грн на безпілотники для українських захисників. Втім, компанія Baykar подарувала українцям три дрони безкоштовно.

Тому Притула оголосив, що зібрані кошти витратили на космічний апарат ICEYE, який охрестили «народним супутником».

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

«Народний супутник»: мережу заполонили меми та фотожаби про ICEYE для ЗСУ (фото)