«Рішення РНБО та президента принципам свободи слова однозначно не відповідає» — Куликов

Рішення РНБО та президента Зеленського вимкнути телеканали в рамках санкцій щодо Тараса Козака не відповідає стандартам свободи слова. І може мати протилежний ефект у боротьбі з проросійською пропагандою, ніж той, на який розраховують.

Такую думку Сhas News висловив Андрій Куликов, відомий теле- та радіожурналіст, голова громадського обєднання «Комісія з журналістської етики».

«Рішення РНБО та адміністрації президента щодо закриття телеканалів, формальним власником яких є підсанкційний Тарас Козак, принципам свободи слова однозначно не відповідає. Як і будь-яке закриття ЗМІ. Якщо йдеться про перекриття інформаційного каналу, який загрожує демократії та громадянському порядку, думаю, ми і тут припускаємося традиційної помилки, діючи в інформаційному полі каральними методами замість того, щоб створювати якісні інформаційні продукти, здатні надавати аудиторії можливість раціонального вибору», — вважає Куликов.

Журналіст каже, що не здивується, якщо аудиторія вимкнених каналів почне охочіше ставитися до російського інформаційного продукту.

Куліков, як і інші експерти, припускає, що звернення цих телеканалів до суду може також бути не на користь України. «У такому разі це стане козирною картою для Віктора Медведчука і поразкою для української демократії», — зазначив він.

Зеленський пояснив, що заблоковані канали фінансує Росія. А йому погрожують імпічментом