404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Швейцарія запровадила санкції проти 40 білоруських чиновників
Verasen

Швейцарія розширила перелік білорусів, щодо яких запроваджені санкції. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на сайт Федеральної ради Швейцарії.

«12 жовтня 2020 року Федеральний департамент економіки вніс зміни до списку осіб у додатку до постанови «Про заходи щодо Білорусі». У додаток було додано 40 осіб. Ці заходи набирають чинності о 6 годині вечора 13 жовтня 2020 року» — йдеться у повідомленні.

Вперше Швейцарія запровадила санкції щодо РБ через зневагу Лукашенка до верховенства права на президентських виборах у березні 2006 року і серйозні порушеннями прав людини.

Зокрема, 28 червня 2006 року Федеральна рада прийняла рішення про застосування примусових заходів щодо Білорусі і видала відповідну постанову. Таким чином, Швейцарія приєдналася до санкцій, які Європейський союз ввів щодо Білорусі 18 травня 2006 року.

Як ми повідомляли раніше, 2 жовтня Європейський Союз офіційно ввів санкції проти 40 чиновників Білорусі —але у санкційному списку не було прізвища Лукашенка.

ЄС тоді заявив, що вирішив не карати персонально Лукашенка за фальсифікацію виборів і придушення протестів, щоб зберегти можливість врегулювання політичної кризи шляхом діалогу.

У понеділок Рада ЄС ухвалила принципове рішення про те, що санкції будуть запроваджені також особисто проти самопроголошеного президента Александра Лукашенка.

Тим часом, як ми повідомляли раніше, експретендент на посаду президента Білорусі Віктор Бабарико розповів деталі зустрічі з Лукашенком у СІЗО. За словами білоруського опозиціонера, жодних домовленостей з самопроголошеним президентом учасники зустрічі не досягнули.

 

Світлана Тихановська висунула Лукашенку ультиматум й погрожує національним страйком