404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
SpaceX усьоме запустила одну й ту саму багаторазову ракету за рекордно короткий час

13 грудня американська приватна космічна компанія Ілона Маcка SpaceX доставила на орбіту Землі супутник радіомовлення SXM-7 компанії Sirius XM. На орбіту вантаж вивела ракета-носій Falcon 9, яка до цього успішно виконала шість подібних місій.

Як повідомляють Spacex в Twitter і Everyday Astronaut, старт ракети-носія Falcon 9, яка доставила на орбіту семитонний супутник, відбувся з комплексу SLC-40 у Флориді, США.

Запуск здійснили о 12:30 за часом Східного узбережжя США з 40-го стартового комплексу авіабази США на мисі Канаверал.

Це вже 25-й запуск компанії цьогоріч, усі старти були успішні. До кінця року SpaceX планує ще три місії.

За дев’ять хвилин після старту Falcon 9 її перший багаторазовий ступінь, який за останні 652 дні використали всьоме (попередній рекорд — сім польотів за 807 днів), приземлився на безпілотну платформу в Атлантичному океані. Між 6-м та 7-м запуском пройшло всього 54 дні, що стало рекордом для SpaceX.

Одна половина обтічника ракети нова, другу використовували вдруге.

Сам супутник, який вже за 40 хвилин після старту вийшов на заплановану орбіту, працює належним чином, повідомляє Sirius XM.

Завданням супутника SXM-7 нью-йоркської компанії Sirius XM Holdings Inc., маса якого досягає семи тонн, є надання послуг супутникового радіомовлення в Північній Америці в S-діапазоні (на дециметрових і сантиметрових хвилях). Його термін служби розрахований на 15 років. Він доповнить угруповання супутників Sirius XM, формування якого почалося в 2008 році. Зараз воно складається з п'яти апаратів на геостаціонарній орбіті заввишки близько 35,8 тис. км.

Це одне з двох найбільших корисних навантажень, які коли-небудь запускала на орбіту ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX.

Перша багаторазова ступінь ракети-носія Falcon 9 через вісім з половиною хвилин після старту зробила керовану посадку на плавучу платформу-дрон Just Read Тhe Instructions в Атлантиці за 643 км від космодрому.

Крім того, рятувальне судно повинно було «виловити» з океану дві стулки головного обтічника ракети, які спускалися на парашутах.

Випробування космічного корабля Virgin Galactic закінчилися аварією

Перший з фінальних випробувальних польотів туристичного ракетоплана компанії Virgin Galactic в суботу так і не відбувся. Він закінчилися аварією двигуна корабля. З екіпажем апарату все гаразд, але запуск комерційних польотів компанії доведеться відкласти, пише BBC.

Компанія виявила, що ракетний двигун корабля SpaceShipTwo не запуститься під час випробування над космопортом Spaceport America.

Дослідники відзначають, що ці випробування були останніми перед новим етапом тестування, на якому фахівці компанії будуть управляти пристроєм — це останні кроки перед запуском комерційного космічного обслуговування. Однак тепер Virgin не може почати приймати платних клієнтів.

SpaceShipTwo, відомий під абревіатурою SS2 — це суборбітальний приватний пілотований космічний корабель багаторазового використання. Це один із кораблів програми Tier One для комерційного запуску туристів в космос.

Апарат може нести на борту до 8 осіб, він більший і комфортніший за аналоги. При цьому система корабля в кілька разів простіша, ніж у інших пристроїв.

Піднявшись на висоту більше 12 кілометрів над Нью-Мексико, апарат, не від'єднуючись від базового корабля, несподівано повернув назад, замість того, щоб полетіти за допомогою власного двигуна.

Компанія пояснила, що неполадки виникли в системі запалювання ракетного двигуна.

«Літальний апарат і екіпаж у відмінній формі. У нас є кілька підготовлених двигунів в космопорту. Ми перевіримо апарат і скоро повернемося до польоту», — написали представники Virgin Galactic в Twitter.

Вони планують зробити нові випробування в найближчі дні.

Компанія належить британському підприємцю Річарду Бренсону і планує почати відправляти туристів в космос в майбутньому році.

На таку подорож вже підписалися понад 600 осіб, які оплатили квитки; серед них попзірка Джастін Бібер і голлівудський актор Леонардо ді Капріо.

Запуск у суботу повинен був стати одним з трьох фінальних випробувально-демонстраційних польотів перед початком комерційних подорожей.

За планом, у третьому з них братиме участь сам Річард Бренсон, щоб на собі протестувати послугу, яку він обіцяє клієнтам ось уже 16 років.

Як ми писали раніше, Пентагон та Ілон Маск розробляють доставку вантажів за хвилини у будь-яку точку Землі.

Космічний ліфт. Як доправляти людей і вантажі до орбіти без ракет? Це взагалі можливо?