404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Спонсори кампанії Трампа «купили» право виступу перед штурмом Капітолію — The Wall Street Journal
Getty Images

Одними зі спонсорів мітингу 6 січня прихильників Дональда Трампа, який програв вибори президента США, були симпатики теорії змов та донори Республіканської партії.

Видання The Wall Street Journal одним із них називає Алекса Джонса, відомого в США радіоведучого, прихильника теорії змов. Його сторінки в соцмережах нині заблоковані через поширення дезінформації.

Мітинг у Вашингтоні, що передував заворушенням у Капітолії США 6 січня, організовала та профінансувала невелика групою провідних спонсорів кампанії Трампа за сприяння ультраправого ведучого Джонса.

Джонс особисто пообіцяв виділити понад $50 000 на заплановану подію 6 січня в обмін на гарантоване право виступу на мітингу. Про це йдеться у документі про фінансування, що описує угоду між його компанією та попереднім організатором заходу.

Проте Джулі Дженкінс Фанчеллі, сім’я якої володіє мережею супермаркетів Publix, додала до бюджету мітингу $300 тис. Загалом кошторис склав $500 тис.

Фанчеллі раніше робила внески на рахунок Республіканської партії, від якої Трамп і балотувався на посаду. Лише за час виборчої кампанії вона пожертвувала майже один мільйон доларів.

У виданні вказують, що внесок Джонса витратили на захід, що відбувся 5 січня, тобто за день до захоплення Капітолію. Хоча очевидці вказують, що той таки був присутній на мітингу 6 січня та закликав його учасників бути мирними та взяти участь в іншому мітингу. До останнього причетні фінансистка Керолін Рен, яка пов’язана із Фанчеллі. Також відомо, що Рен допомагала в організації й інших заходів на підтримку Трампа, що відбувались 6 січня.

З судових документів видно, що серед натовпу, який штурмував Капітолій США, були військові та ветерани

Серед заарештованих після нападу на Капітолій — непропорційна кількість нинішніх та колишніх військових, показує аналіз CNN. Чинні військові та ветерани «надмірно» представленими серед перших 150 людей, яких заарештували правоохоронці США. Влада звинувачує їх у злочинах федерального рівня внаслідок насильства та повстання в Капітолії.

Аналіз записів Пентагону та судових розглядів, проведений CNN, показує, що 21 із 150, або 14%, є нинішніми чи колишніми службовцями американської армії. Це більш ніж вдвоє більше, ніж частка військовослужбовців та ветеранів серед дорослого населення США, за підрахунками Бюро перепису населення та статистики Міноборони. У 2018 році в Штатах було 1,3 млн військовослужбовців та 18 млн ветеранів. Разом вони становили лише 5,9% від загальної кількості 327 млн населення США на кінець 2018 року.

Зеленський був шокований заворушеннями у Конгресі США

Президент України Володимир Зеленський каже, що його шокувало захоплення Капітолію прихильниками Трампа та вважає, що світу після цього буде доволі складно сприймати Сполучені Штати як символ демократії.

Про це політик сказав у інтерв'ю програмі Axios на американському телеканалі HBO.

Ми звикли вірити, що в США ідеально працюють демократичні інститути, влада передається спокійно. В Україні ми пережили дві революції, ми розуміли, що таке може відбуватись і в світі. Але що це могло статись в США? Цього ніхто не очікував. Я був дуже стурбований, не хотів, щоб трапився переворот. Після такого, я вважаю, світу буде складно розглядати США як символ демократії

 

Джуліані особисто вимагав від Зеленського порушити справу проти сина Байдена — ЗМІ