Ввечері 23 лютого на розі вулиці Банкової та Інститутської близько тисячі людей протестують проти ув'язнення екслідера одеського «Правого сектору» Сергія Стерненка.
Про це повідомляє Hromadske.
Поліція перекрила прохід до Офісу президента України спецтехнікою та живим кордоном з поліції. Водночас прихильники Стерненка скандують: «Аваков чорт», «Свободу Стерненку», «Разом і до кінця», «Київ вставай».
Правоохоронці пообіцяли відкрити прохід, коли зберуться усі учасники протесту. У відповідь на це протестувальники скандують: «Зеля — сцикун!»
Між протестувальниками та поліцією під Офісом президента стались сутички. Як повідомляють організатори, правоохоронці затримали близько 15 мітингувальників. Наразі ця інформація уточнюється. На відео — шолом поліцейського.
— hromadske (@HromadskeUA) February 23, 2021
Відео: Владислава Белау pic.twitter.com/ildNZplOTs
Активісти намагалися прорватися повз поліцію під ОПУ. Проте правоохоронці виставили більше співробітників. У такий спосіб вони перекрити вхід. Мітингувальники штовхають поліцейських, а також кидають сніжки.
Невдовзі силовики укріпили живий коридор перед Офісом президента, оскільки не справляються з потоком людей. Зайшла ще одна шеренга правоохоронців. На акції протесту вже затримали 17 людей повідомила речниця поліції Києва Оксана Блищик в коментарі Hromadske.
Наразі мітингувальники протестують у Львові, Житомирі, Харкові, Запоріжжі, Чернівцях, Дніпрі, Івано-Франківську.
У коментарі виданню «Новое время» адвокат Стерненка Масі Найєм сказав, що не знає, де зараз перебуває його підзахисний. За його словами, активіста немає в СІЗО. Наразі захисники не можуть зв’язатися з ним.
«Зараз невідомо, де він, — в СІЗО його немає… Нам не дають відповіді, ні де він в СІЗО, ні де він може бути», — зазначив Найєм.
Передісторія
Сергій Стерненко — фігурант справи про умисне вбивство Івана Кузнецова та нанесення поранень Андрію Ісайкулу. Стерненко стверджує, що діяв в рамках законного самозахисту. Ця справа наразі також слухається у Приморському суді Одеси.
У 2018 році на Стерненка скоїли три напади, під час останнього з них він смертельно поранив одного з нападників Івана Кузнецова. Другий учасник нападу Ісайкул згодом втік з України. Активіст стверджує, що діяв у рамках законного самозахисту. В замовленні нападів він звинувачує мера Одеси Геннадія Труханова, який справу не коментує. Стерненко також заявляв про тиск на слідство з боку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та генеральної прокурорки Ірини Венедіктової.
У березні Офіс генерального прокурора повідомив, що Венедіктова та Аваков обговорювали «вбивство Кузнецова», хоча ця справа є підслідною СБУ. У квітні Венедіктова заявляла, що підозра у справі Стерненка «буде в будь-якому разі».
У «вбивстві» Стерненка звинувачують, зокрема, політики часів Віктора Януковича Андрій Портнов та Олена Лукаш, народні депутати від «Опозиційної платформи — За життя» Ілля Кива та Вадим Рабінович, від «Слуги народу» — Максим Бужанський та Олександр Дубінський. Натомість на захист активіста висловлювалися Уляна Супрун, члени ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?», парламентарі від партії «Голос».
11 червня 2020 року Служба безпеки України оголосила Сергію Стерненку підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї.
Напередодні Мендель заявила, що Зеленський не втручається в слідство і не пропонував екслідеру одеського «Правого сектору» посад.
Chas News повідомляв, що вирок Стерненку — сім років і три місяці ув'язнення з конфіскацією половини майна.