США обговорили постачання газу в ЄС у разі нападу Росії — ЗМІ
Getty Images

У США обговорили з енергетичними компаніями постачання природного газу в Європу. Вони побоюються перебоїв у поставках через конфлікт України та РФ.

Про це пише Reuters.

За словами джерел, компанії повідомили урядовцям США, що глобальні поставки газу обмежені і що є мало газу, який міг би замінити великі обсяги з Росії. Зараз ЄС на третину поставок газу залежить від РФ.

Зазначили, що наразі ні про які домовленості щодо поставок не йдеться, говорили тільки про побоювання.

«Ми зробили це із Європейською комісією, але ми також зробили це з енергетичними компаніями. Можна з точністю сказати, що ми говорили з ними про наші побоювання і розмовляли з ними про низку непередбачених обставин, але не було жодних питань, коли справа доходить до провадження», — повідомило одне з джерел.

Крім того, у компаній запитали, які вони мають можливості для збільшення поставок, експорту і формування технічного обслуговування на місцях.

Напередодні повідомляли, що Росія підготувала групу оперативників для проведення фіктивної операції на сході України, намагаючись створити привід для вторгнення. У адміністрації США це підтвердили.

Також у Росії раптово почали перевіряти бойову готовність армії на сході. Раніше речник Путіна назвав невдалими переговори зі США і НАТО, а законопроєкт про нові санкції — «ініціативою з розриву відносин».

За даними розвідувальних органів зараз біля кордону зосереджено близько 100 тис. військових. У РФ перекидають до кордону з Україною бойові та транспортні гелікоптери. Американці побоюються, що розміщена там авіація може стати «вирішальною перевагою» Росії у випадку вторгнення.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини та публікує дивовижні історії. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Казус беллі для Путіна. Навіщо РФ ставить ультиматум НАТО