США збереже «вартових галактики» — космічні сили і зупиняє виведення військ із Німеччини
themarketmail

Президент США Джо Байден висунув на пост глави Центрального розвідувального управління (ЦРУ) кандидатуру дипломата Вільяма Бернса.

У Білому домі повідомили, що кандидатуру Бернса направили на розгляд у Сенат США.

Про це йдеться в офіційному повідомленні на сайті Білого дому.

«До Сенату надіслані номінації Вільяма Джозефа Бернса зі штату Мериленд на посаду директора Центрального розвідувального управління», — зазначено в тексті указу.

В разі затвердження Сенатом США Бернс змінить на посаді Джину Гаспел, призначену на чолі управління в травні 2018 року адміністрацією Трампа. Гаспел пішла в відставку 20 січня, до інавгурації Байдена.

У січні Байден коментував номінування Бернса на пост директора ЦРУ: «З ним на посаді наступного директора ЦРУ американський народ буде спати спокійно. Білл Бернс — зразковий дипломат із багаторічним досвідом роботи на світовій арені, що забезпечує безпеку наших людей і нашої країни»

Президент США та Бернс переконані, що розвідка має бути аполітичною.

Нагадаємо: 64-річний Вільям Бернс служив на дипломатичній службі США впродовж 33 років. Він обіймав посади посла США в Йорданії (1998-2001 рр.), помічника держсекретаря США у справах Близького Сходу (2001-2005 рр.), посла США в Росії (2005-2008 рр.), заступника держсекретаря США з політичних питань (2008-2011 рр.).

Він з 2005 по 2008 рік працював над «перезавантаженням відносин» із РФ на початку президентства Барака Обами.

З 2014 року Бернс очолює Фонд Карнеґі за міжнародний мир.

Бернс також працював на декількох посадах у Держдепартаменті США.

«Вартові галактики» не зникнуть. Байден вирішив зберегти Космічні сили США

Байден вирішив не ліквідовувати Космічні сили, засновані його попередником Дональдом Трампом, пишуть AP і Bloomberg.

У середу прессекретар Білого дому Джен Псакі заявила, що Космічні сили США мають «повну підтримку» адміністрації Байдена. Президент США «не переглядає рішення» про створення шостого відділення американських військових.

Попри перегляд багатьох ініціатив запроваджених Трампом, щонайменше одну президент Байден вирішив зберегти — Космічні сили залишаться у вигляді окремого роду військ.

Космічні сили були створені Трампом у грудня 2019 року як окремий рід військ для оборони інтересів США на космічній орбіті. Оскільки до цього Космічні сили існували як підрозділ Військово-повітряних сил, то існували припущення, що Байден поверне їх до складу ВПС.

Після створення Космічних сил було ухвалене рішення, що чоловіки та жінки, які служать у них, називатимуться «вартовими». Це викликало бурхливу хвилю обговорення, адже була одразу проведена паралель з популярною франшизою Marvel «Вартові галактики».

США призупинили виведення військ з Німеччини, ініційоване Трампом

Плани щодо виведення тисяч американських військ з Німеччини, ініційовані адміністрацією Трампа, призупинені, оскільки команда президента Байдена переглядає це рішення.

Про це заявив командувач військами США в Європі генерал Тод Волтерс, повідомляє Politico.

Волтерс сказав, що новий міністр оборони Ллойд Остін «перебуває в процесі проведення дуже і дуже ретельної перевірки» плану.

«Попереднє планування, яке тривало щодо попередньої ініціативи, було призупинено, щоб наш міністр оборони і ця адміністрація могли провести ретельний аналіз усього, що сталося до моменту, коли держсекретар (міністр оборони. — Прим. ред.) Остін вступив на посаду», — сказав Волтерс.

Він додав, що не знає, яке рішення адміністрація Байдена прийме щодо майбутньої чисельності військ в Європі.

План адміністрації Трампа, оприлюднений минулого літа, передбачав виведення 12 000 військовослужбовців з Німеччини, що становить близько третини військової присутності США в цій країні.

Приблизно половину цих військ уряд планував повернути додому, а іншу половину відправити ​​в інші європейські країни. Вищі посадові особи Пентагону в той час заявили, що такий підхід, який включав розгортання додаткових сил замість військ, які постійно дислоковані за кордоном, посилить стримування проти Росії.

Колишня адміністрація також намагалася перемістити штаб-квартиру Африканського командування США зі Штутгарта, хоча так і не вибрала нове місце розташування.

План, який передбачав передислокацію європейського командування США зі Штутгарта до Бельгії, був би одним із найбільших перерозподілів сил в Європі за останні десятиліття.

План виведення був вкрай непопулярний як серед провідних демократів, так і серед республіканців на Капітолійському пагорбі, які стверджували, що скорочення військ у Німеччині додасть сміливості Росії.

Законодавці вже заблокували виведення військ в щорічному законі про оборонну політику, який в січні став законом, незважаючи на вето Трампа

Остаточний закон про витрати на національну оборону забороняє Пентагону скорочувати сили США в Німеччині нижче 34 500 осіб до тих пір, поки він не надасть Конгресу докладний аналіз того, як цей крок вплине на ситуацію з безпекою в Європі.

Байден скасував укази Трампа про посилення імміграційних обмежень