404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Став мемом і продає футболки. Сенатор Сандерс заробив майже $2 млн завдяки вірусному фото з інавгурації

Фото сенатора Берні Сандерса, який під час інавгурації сидить на відстані від інших гостей в коричневій парці та великих шерстяних рукавицях, розлетілося по соцмережах одразу після інавгурації Байдена.

Пройшло більше тижня з того дня, й вірусна фотографія Сандерса принесла йому майже $2 млн, передає Associated Press.

Рукавиці, утім, не прості, а вторинно перероблені (останніми роками цей метод називають «апсайклінг»). Все в дусі нової політики Байдена, прихильного до охорони довкілля.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by USA TODAY (@usatoday)

Замовлення на футболки та стікери зі знімком, який швидко став мемом у мережі, продовжують надходити, а жителька Вермонта, яка зшила Сандерсу рукавиці, сподівається оплатити з цих доходів освіту доньки.

Футболки по $27 і світшоти по $45 з'явилися на офіційному сайті Сандерса на наступний день після інавгурації і були розпродані менш як за годину. Нова партія сувенірів надійшла в продаж на вихідних, її розкупили до ранку понеділка. Зараз їх все ще неможливо замовити.

Загалом за п'ять днів товари зі знаменитим фото принесли соціалісту Сандерсу близько $1,8 млн.

«Ми з Джейн (дружина Сандерса — Прим. ред.) були вражені творчими здібностями, які так багато людей показали упродовж останнього тижня, і я дуже радий, що ми зможемо надати допомогу нужденним жителям Вермонта», — цитує BBC заяву політика, який входить до фракції демократів у Сенаті.

Джен Елліс, вчителька з Вермонта, яка зробила ті самі рукавиці з фото Сандерса, також отримала декілька тисяч замовлень, але виконувати їх не поспішає.

«Я більше не займаюсь рукавицями», — сказала вона в розмові з BBC.

Проте дізнавшись про популярність мему, Елліс все ж зшила кілька пар і тепер продає їх на аукціонах.

«На вихідних я зробила кілька пар для благодійності», — розповідає жінка.

Доходи від продажу першої пари віддадуть до вермонтської організації для ЛГБТК+ молоді, гроші від продажу другої підуть на потреби організації, що займається порятунком бездомних собак.

Прибуток від продажу третьої пари Джен Елліс витратить на сплату за навчання своєї доньки в коледжі.

У розмові з BBC жінка розповіла, що не займається в'язанням рукавиць — вона просто зшиває шматки старих светрів.

$1,8 млн, зібрані сенатором Сандерсом на продажі одягу, підуть на користь благодійної організації Meals on Wheels, яка доставляє їжу людям, які не можуть купити її самостійно.

Куртка Сандерса — виробництва марки, заснованої у Вермонті. Бренд Burton Snowboards, в куртці якого сенатор був на інавгурації, пожертвував 50 таких же курток владі міста Берлінгтон у Вермонті.

В офісі Сандерса також кажуть, що фотоагентство Getty, яке продає права на використання фото в США, зобов'язалося передати тій-таки організації всі ліцензійні виплати, отримані за використання фото сенатора. У самій Getty це, щоправда, поки не коментували.

Meals on Wheels також отримає ще $20 тис. від продажу в'язаної ляльки Сандерса, яку зробила 46-річна Тобі Пералес із Техасу. Минулого тижня її виставили на інтернет-аукціон eBay, де її придбали за $20 тис. — при тому, що початкова ціна становила 99 центів.

«Я розговорилася з подругою, яка також робить речі. Вона сказала, що Берні продає світшоти і віддає виручку Meals on Wheels. Тоді я зрозуміла, що хочу зробити з лялькою, яку зв'язала», — розповідає жінка.

Представник eBay підтвердив, що отримані кошти дійсно отримає організація Meals on Wheels.

Хто такий сенатор Сандерс

Інавгурація 46-ого президента США Джо Байдена пройшла за мірками минулих років досить скромно у зв'язку з пандемією COVID-19. Але подія стала однією з найбільш обговорюваних у соціальних мережах. Не останню роль у цьому зіграв американський політик Сандерс, який прийшов на церемонію у парці і у в'язаних рукавицях.

Сандерс порушив встановлений дрескод і прийшов на захід у куртці, а не у строгому або формальному одязі. Особливу увагу привернули великі в'язані рукавиці сенатора.

Виявляється, це символічний і пам'ятний подарунок — їх зв'язала вчителька на ім'я Джен Елліс з Вермонта. Вона відома тим, що в'яже яскраві рукавиці з переробленого пластику пряжі. Всі рукавиці різні, а тому замовити саме такі як у сенатора Сандерса не вийде, а ось схожі — можна.

Сандерсу 79 років. Він відноситься до так званих «незалежних політиків». Хоча його політичні погляди близькі до демократів, але на політичному спектрі він тяжіє до соціалізму. Був мером міста Берлінгтон, потім членом Палати представників Конгресу. З 2007 року він є сенатором від штату Вермонт.

Сандерс встиг поставити рекорд серед незалежних політиків за тривалістю перебування у Сенаті.

У 2016 році він брав участь у президентських праймеріз Демократичної партії, але трохи поступився Хілларі Клінтон. У 2019 році також брав участь у праймеріз, але зняв свою кандидатуру.

Політичні постулати Сандерса несуть у собі прагнення до будівництва гуманного суспільства, соціальної рівності. Він наполягає на безкоштовному навчанні у вузах, побудові системи доступної для всіх медицини, а також за збільшення контролю за обігом зброї.

BBC пише, що напередодні останніх президентських виборів у США ходили чутки, що Сандерс претендує на посаду міністра праці в адміністрації Байдена.

Сандерс-мем

Фото Сандерса в рукавичках авторства фотографа Брендана Смяловскі стало приводом для мемів. Його розміщують на кадрах з фільмів, користувачі порівнюють його зі своїми дідусями, «садять» за прилавок у магазинах і на модному показі поруч з редактором журналу Vogue і британською королевою, а ще на трон Вестероса і поруч з одним з головних мемів минулих років — «сумним Кіану Рівзом».

Сам автор фотографії назвав еволюцію цього образу «і всі його варіації» «вражаючими». Він каже, що не фотографує з тією метою, аби всі його знімки стали вірусними, але непередбачуваний інтернет зробив свою справу.

А от Майк Пенс, за політичними поглядами — опонент Сандерса, не зміг стати мемом і так вдало конвертувати свою популярність. У ексвіцепрезидента США досі нема нової роботи, а живе він на «вписках».

«Ми не можемо більше чекати». Байден працює над подоланням кліматичної кризи