«Так собі». Міністр охорони здоров’я висловився стосовно дотримання карантину вихідного дня
УНІАН

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов вважає, що на минулих вихідних українці «так собі» дотримувалися карантину. Очільник МОЗ підкреслив, що зменшення захворюваності очікується мінімум через два тижні після посилення локдауну на вихідних.

Про це держслужбовець розповів на брифінгу.

«Багато «експертів» з'явилися і почали говорити: «Ми вже провели перший карантин вихідного дня і не побачили зменшення». Є закони епідеміології, це аксіома — неможливо на наступний день після карантинних обмежень побачити зменшення захворюваності. Результат ми очікуємо мінімум за два тижні після дійсно проведеного карантину вихідного дня», — говорить міністр.

Передісторія

11 листопада Кабінет Міністрів скасував адаптивний карантин і запровадив в Україні локдаун вихідного дня до 30 листопада. Він діятиме з опівночі суботи до опівночі понеділка.

Під час дії карантину вихідного дня працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки, АЗС, об'єкти торгівлі засобами гігієни, ветеринарними препаратами і кормами, фінансові установи, СТО, доставка їжі.

Раніше очільник МОЗ заявив, що міністерство вимагатиме запровадити повний локдаун при 30 тис. хворих на COVID на добу.

Chas News повідомляв, що до кінця тижня уряд напрацює розпорядження про фінансову допомогу бізнесу при жорсткому карантині.

Смертельна каністра. В Якутії семеро людей померли після отруєння антисептиком