404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Трамп заборонив держзакупівлі безпілотників в РФ та КНР

Президент США Дональд Трамп підписав виконавчий указ, який обмежує держзакупівлі безпілотних літальних апаратів у «країн супротивників» Вашингтона. Документ опублікований на сайті Білого дому.

«Безпілотні літальні апарати використовуються нашими правоохоронними органами і для надання допомоги при стихійних лихах. Використання апаратів, вироблених нашими країнами супротивниками, загрожує національній і економічній безпеці», — йдеться в документі.

В указі підкреслюється, що операції американського уряду з використанням безпілотників стосуються збору та зберігання конфіденційної інформації. Політика Вашингтона полягає в тому, щоб запобігти використанню коштів платників податків для придбання апаратів, що створюють загрозу нацбезпеці.

У документі зазначається, що під терміном «країна-супротивник» маються на увазі Північна Корея, Росія, Іран і Китай, а також інші держави або неурядові організації, причетні до схем, які несуть загрозу національній і економічній безпеці США.

Адміністрація Трампа обмежує «Хуавей» й зупиняє поставки від Intel

Адміністрація Трампа повідомила постачальників «Хуавей», включаючи виробника чіпів Intel, що анулює деякі ліцензії на продаж китайській компанії. Уряд має намір відхилити десятки заявок на постачання телекомунікаційній фірмі. Про це повідомляє Reuters із посиланням на людей, знайомих із цим питанням.

Ці обмеження з боку президента США — ймовірно, останні проти «Хуавей». Вони — частина зусиль Штатів із послаблення найбільшого у світі виробника телекомунікаційного обладнання. Його Вашингтон розглядає як загрозу національній безпеці.

Повідомлення надійшли на тлі шквалу обмежень США проти Китаю в останні дні адміністрації Трампа.

Компанії «Хуавей» та Intel відмовились від коментарів. Міністерство торгівлі США заявилj, що не може коментувати конкретні рішення щодо ліцензування. Воно співпрацює з іншими відомствами, щоб «послідовно» застосовувати політику ліцензування так, щоб «захищати інтереси національної безпеки США».

Одне з джерел заявило, що уряд відкликав вісім ліцензій у чотирьох компаній.

Ця новина спричинила помірну фіксацію прибутку деяких акцій, пов'язаних з напівпровідниками, в Азії.

Корейський Samsung Electronics впав на 1,5%, тоді як японський Advantest знизився на 1,5%, а Tokyo Electron — на 0,8%.

Японський виробник чіпів флеш-пам'яті Kioxia Corp скасував принаймні одну ліцензію, повідомили два джерела. Компанія, раніше відома як Toshiba Memory Corp, заявила, що не «розголошує деталі бізнесу щодо конкретних продуктів або клієнтів».

В електронному листі асоціації напівпровідників говориться, що дії американського уряду охоплюють «широкий спектр» продуктів у напівпровідниковій промисловості.

В електронному листі зазначалося, що компанії чекали «багато місяців» на рішення про ліцензування й відмови адміністрації США, якій недовго залишилося, стали проблемою.

Компанії, які отримали сповіщення про «намір відмовити у ліцензії», мають 20 днів, щоб відповісти, а Міністерство торгівлі має 45 днів, щоб повідомити їх про будь-які зміни в рішенні — або воно стає остаточним. Тоді компанії мали б ще 45 днів для апеляції.

У травні 2019 року Міністерство торгівлі США включили Хуавей до списку юридичних осіб, яким постачальники не можуть продавати американські товари та технології.

Але деякі продажі були дозволені, а інші відмовлені. Сполучені Штати посилили жорсткі дії проти компанії й розширили повноваження уряду вимагати ліцензії на продаж напівпровідників, виготовлених за кордоном за американською технологією.

Донині виробники очікували близько 150 ліцензій на товари та технологію на $120 млрд. Різні американські відомства не змогли домовитись про їх надання, сказав особа, знайома з цим питанням.

Є заявки на ліцензії на товари й технології для «Хуавей» на суму $280 млрд, які досі не оброблені, зазначає джерело. Але зараз, швидше за все, уряд відмовить постачальникам.

У вересні 2020 року Intel Corp отримала ліцензії від влади США на продовження поставок певної продукції для «Хуавей», заявив представник Intel.

У серпневому повідомленні уряду говорилося, що продукти з можливостями 5G, швидше за все, будуть відхилені, але рішення про продаж менш досконалих технологій уряд США обіцяв приймати в кожному конкретному випадку.

Сполучені Штати прийняли останні рішення під час зустрічей, що розпочались 4 січня з вищими чиновниками. Це означає відмови для переважної більшості із приблизно 150 спірних заявок та анулювання восьми ліцензій.

Обмеження з боку США запроваджені під тиском Корі Стюарта, нещодавно призначеного Трампом в Міністерство торгівлі. Він просуває жорстку політику проти Китаю. Його найняли на два місяці в агентство наприкінці повноважень адміністрації Трампа.

Трамп атакує «Хуавей» й іншими шляхами. Менг Ванчжоу, фінансовий директор компанії Хуавей, була заарештована у Канаді в грудні 2018 року за американським ордером. Мен, доньку засновника Хуавей, й саму компанія уряд США звинувачує у введенні банків в оману щодо її бізнесу в Ірані.

Мен сказала, що вона невинувата. Компанія «Хуавей» заперечила звинувачення у шпигунстві та не визнала себе винною в обвинувальному висновку. Він включає звинувачення у порушенні санкцій США проти Ірану та змові з метою викрадення комерційної таємниці американських технологічних компаній.

Як підсумок, у США компанію «Хуавей» звинувачують в роботі на китайські спецслужби. Вашингтон заборонив компаніям в США співпрацювати з «Хуавей» за більшістю напрямів, бо вважає компанію загрозою своїй національній безпеці.

Раніше ми писали, що США планує заблокувати китайський застосунок TikTok. 

Пентагон додав дев'ять китайських фірм до списку компаній, які нібито пов'язані з китайськими військовими. Їх заборонили інвестувати. Серед фірм — виробник смартфонів Xiaomi.

Держспецзв'язку видалила всі згадки про підписаний меморандум з «Хуавей Україна»