404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
У Белграді невідомі загасили «вічний вогонь». Його запалили Вучич і Лавров
Getty Images

30 грудня у столиці Сербії невідомі загасили «вічний вогонь». Його до країни привезли російські солдати. У середині грудня на белградському Кладовищі визволителів полум’я запалили президент Сербії Александар Вучич та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Невідомі залили фарбою вогонь. Зловмисники написали: «Визволителі? Ні, ніколи!» та перекреслили серп і молот. Заступник мера сербської столиці засудив вчинок невідомих. За його словами, слідчі намагаються знайти тих, хто загасив вогонь.

«На урочистостях із приводу запалення «вічного вогню» ані президент Сербії, ні російський міністр жодним словом не згадали ні українців, ані хорватів, чорногорців, босняків та інших, що воювали у складі югославської армії, а говорили лише про сербсько-російське братерство по зброї», — зазначили у посольстві Росії в Сербії.

У диппредставництві РФ сказали, що невідомі намагаються «внести розбрат у братні відносини» між російським і сербським народами. У посольстві припускають, що полумя могли загасити «на замовлення із-за кордону».

На Кладовищі визволителів Белграда поховано 820 бійців Червоної армії та понад 1200 партизанів Югославської народної армії. Червоноармійці воювали на Другому й Третьому українського фронтах. Серед них були переважно українці.

Chas News повідомляв, що Лавров готовий з Кулебою обговорити Донбас.

Напередодні Лавров звинуватив Захід у відсутності етичних норм та навичок дипломатії. 

Раніше у «Правому секторі» назвали маячнею закиди Лаврова.

МЗС Росії повернуло Боснії і Герцеговині подаровану Лаврову українську ікону