У Берліні дозволили 8 травня лише одну акцію з прапором України. Вона триватиме годину

Влада Берліну дозволила використовувати українську символіку під час пам'ятного заходу, який організовує 8 травня посольство України. Акція розпочнеться опівдні і триватиме близько години.

Про це пише Європейська правда з посиланням на посла Андрія Мельника.

«Коли з'явилася інформація про цю заборону, я звернувся до міської влади за роз'ясненням, і мені повідомили, що на офіційні заходи за участю офіційних осіб це не буде поширюватися. Ми реєстрували лише одну таку церемонію — опівдні 8 травня у Тіргартені, в центрі Берліна», — розповів він.

Однак посол вважає, що цей дозвіл не вирішує проблеми. Адже у Берліні усього 15 меморіалів в пам'ять про Другу світову і поблизу переважної більшості з них 8 та 9 травня використання української символіки буде заборонено.

При цьому, дозвіл на використання національних прапорів під час офіційних заходів надали не лише українському посольству, але й російському.

«Цей виняток  так само буде стосуватися і російського посольства та акцій з російськими прапорами», — додав посол.

Український активіст у Берліні Олександр Снідалов розповів, що під заборону потрапила не лише символіка у кольорах українського прапору, але й рожеві жилети, які планували одягти волонтери.

«Наші волонтери організували awerness команду, яка мала діяти в цей день попереджаючи українців про можливі провокації і розповідаючи про те як поводити себе під час провокацій. Ця команда мала носити рожеві жилети. Поліція заборонила використання рожевих жилетів прирівнявши їх до уніформи, носити яку в цей день теж заборонено», — зазначив Снідалов.

6 травня поліція Берліна повідомила організаторам пам'ятних заходів з нагоди 77-ї річниці перемоги над нацистською Німеччиною про заборону використання російської та української символіки під час відвідування пам'ятників Другої світової війни.

Заборона поширюється на літери Z та V, георгіївські стрічки та білі пов’язки, які використовують окупанти. Також обмеження стосується і виконання військових пісень — як російських так і українських.

Андрій Мельник, посол України в Німеччині, наголосив, що таким рішенням влада Берліну прирівняла націю-жертву до злочинців та завдала «ляпасу українському народу».

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

9 травня. Чи зміниться в регіонах комендантська година та що радить місцева влада (оновлено)