У Нідерландах у ботсаду відцвіла рідкісна рослина у вигляді пеніса (фото)
Getty Images

У Нідерландах у ботанічному саду Лейденського університету відцвіла рідкісна рослина фалічної форми («пенісна рослина»).

Це втретє, коли цей вид цвів у Європі, востаннє — у 1997 році.

Про завершення цвітіння ботсад повідомив в Instagram 29 жовтня.

«Головне питання: як поживає Amorphophallus decus-silvae? Як бачите, він офіційно закінчив цвітіння і скоро завалиться», — зазначили ботаніки.

Шестирічну рослину у вигляді статевого члена — наукова назва якого Amorphophallus decus-silvae — вирощував Рудмер Постма, садовий волонтер.

Персонал саду вперше помітив бутон квітки у середині вересня, і трохи більше ніж за місяць бутон став близько півметра у висоту, а стебло досягало 2 м у висоту.

Розцвіла рослина 19 жовтня.

У ботсаду зазначили, що небагато ботанічних садів мають у своїй колекції Amorphophallus decus-silvae, що робить цвітіння рослини особливо рідкісними.

Що відомо про рідкісну рослину

Рослина-пеніс росте в Індонезії і потребує дуже теплого й вологого середовища, тому його важко вирощувати в Європі.

Але її різкий запах, який нагадує гнилу плоть допомагає садівникам передбачити, коли рослина зацвіте.

Це відбувається у дві стадії: фаза жіночого цвітіння та чоловічого.

Під час фази жіночого цвітіння біля фалосоподібної частини квітки (качан) нагрівається і випускає сморід. Мухи та інші запилювачі люблять цей запах і прямують до рослини.

Потім починається чоловіча фаза: рослина виробляє пилок, яким покриваються мухи. Після цвітіння вкриті пилком мухи летять на іншу «трапезу». Якщо пощастить, вони сядуть на ще один Amorphophallus decus-silvae, якого потім запилять.

Оскільки у ботсаду Лейденського університету немає іншої «пенісної рослини», співробітники збирають пилок, щоб використовувати його пізніше або відправити до інших ботанічних садів.

Раніше вчені пояснили, чому «фалічна» ракета Джефа Безоса так виглядає.

Вчені припустили, що канабіс походить з Китаю. Звідти рослина поширилась на інші території