Посол Британії в Україні Мелінда Сіммонс каже очікує прозорості корпоративного управління держпідприємств після звільнення керівника НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва.
«Звільнення керівництва Нафтогазу викликає серйозні запитання. Щоб переконати потенційних британських інвесторів прийти в Україну, корпоративне управління в держпідприємствах має стати прозорішим і незалежним від політичного впливу» — написала вона у Twitter.
Звільнення керівництва Нафтогазу викликає серйозні запитання. Щоб переконати потенційних 🇬🇧 інвесторів прийти в 🇺🇦, корпоративне управління в держпідприємствах має стати більш прозорим і незалежним від політичного впливу.
— Melinda Simmons (@MelSimmonsFCDO) April 30, 2021
Раніше представники США заявили, що від дотримання принципів корпоративного управління, прозорості та доброчесності у призначенні персоналу в енергосекторі залежить довіра до України. Аналогічну заяву оприлюднили посли G7.
За словами одного з західних дипломатів, міжнародні партнери України сприйняли те, в який спосіб звільнили голову «Нафтогаз», як «зраду» та «дискредитацію західних стандартів».
З 29 квітня уряд призначив в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка головою правління «Нафтогазу».
Як ми писали раніше, звільнення Коболєва загрожує ускладненням переговорів про надання міжнародної допомоги в розмірі $5,5 млрд.
Коболєв оскаржить своє звільнення з «Нафтогазу».