Україна на переговорах уточнює свої пропозиції, а претензії лаврова не розуміє — Подоляк

Українська делегація не отримувала претензій з боку російської сторони щодо уточнення своїх позиції на переговорах з росією.

Так радник голови ОП Михайло Подоляк відреагував на заяви російського міністра Сергія лаврова, повідомляє "РБК-Україна".

Подоляк наголосив, що українська делегація на чолі з Давидом Арахамією ніяк не взаємодіє з головою МЗС рф.

«Тому складно зрозуміти, що саме він має на увазі і навіщо взагалі коментує проблематику. А з боку російських переговорників ми подібних претензій не отримували», — сказав заступник керівника ОП.

Він додав, що українська делегація не відмовлялася від запропонованої у Стамбулі формули гарантій безпеки для України, а лише її уточнює.

«Безумовно, робота юридичних підгруп передбачає і відпрацювання формулювань, уточнення формулювань. Але не більше. Позиція ж російської сторони і нинішні заяви Лаврова - нам абсолютно зрозумілі», — підкреслив Подоляк.

Він додав, що в Москві бачать стрімке наростання негативних оцінок у світі щодо постійного порушення росією правил та звичаїв ведення війни «і тому намагаються збити ці настрої такими заявами».

Нагадаємо, лавров заявив, що 6 квітня українська делегація надала уточнений проєкт договору про гарантії безпеки. Російського міністра обурило, що з документа пропало положення про непоширення гарантій на тимчасово окупований Крим, а також позбавлення росії права вето на проведення військових навчань із залучення іноземців в Україні.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Переговори у Стамбулі принесли результати, але їх дуже спритно використали для піару Лавров та його люди